Jak często warto sięgać po słodkości?

Co trzeci Polak sięga po coś słodkiego podczas spontanicznej przerwy.

milka.jpg

Dla ponad 34% Polaków zjedzenie czegoś słodkiego podczas przerwy jest ulubioną przyjemnością w trakcie dnia. Co ciekawe, mimo natłoku pracy, aż 51% z nas znajduje czas na krótką chwilę dla siebie. O tym, jaki wpływ na samopoczucie i organizm ma robienie spontanicznych przerw oraz co sądzą o nich Polacy, mówi life coach – Magdalena Fiałkowska. 

Mogłoby się wydawać, że w tak zabieganym świecie chwila wytchnienia to rzadkość. Jednak jak wynika z badania zrealizowanego przez SW Research „Czy zabiegani Polacy mają czas na spontaniczną przerwę?”[1], przeprowadzonego na zlecenie Mondelez Polska, ponad połowa z nas robi sobie spontaniczne przerwy kilka razy dziennie, a blisko 40% co najmniej raz dziennie. Biorąc pod uwagę, jak zbawienny wpływ na każdą zabieganą osobę ma taka postawa, jest to bardzo dobra wiadomość. Ponad 30% badanych uważa, że nawet krótkie oderwanie się od obowiązków wpływa na nich bardzo relaksująco, a 27,6% uważa, że dodaje im energii. A co sądzi o tym ekspert?

Milka Crunchy Break_grafika_5.jpg

Milka Crunchy Break_grafika_3.jpg

Paradoksalnie wydłużenie czasu na odpoczynek w ciągu dnia może spowodować skrócenie czasu pracy. Wynika to z tego, że relaks dodaje nam sił i energii, a co za tym idzie, zadania wykonujemy szybciej i sprawniej. Robiąc przerwy, podczas których odpoczywamy i relaksujemy się, pozwalamy naszemu organizmowi zwolnić. Nie jest możliwe bycie skupionym przez 24 godziny na dobę. Nasz mózg potrzebuje przerw, by sprawnie funkcjonować. Czasami ucząc się czy pracując czujemy, że uciekają nam myśli, przestajemy koncentrować się na tym, co czytamy – to jest dobry moment na oderwanie się od wykonywanej czynności – komentuje Magdalena Fiałkowska, life coach współpracujący z Mondelez Polska w ramach kampanii nowego produktu Milka Crunchy Break.

Ciekawe jest także, co Polacy robią podczas spontanicznej przerwy. Niemal 26% ankietowanych sprawdza w tym czasie media społecznościowe. Na drugim miejscu znajduje się wychodzenie na świeże powietrze (23,1%), a na trzecim – chwila na niezastąpioną kawę. Ostatniej z czynności może towarzyszyć jedzenie czegoś słodkiego, co zgodnie z wynikami badania, jest ulubioną czynnością wykonywaną w ciągu dnia (34,1%). Na uwagę zasługują także spotkania ze znajomymi (23,6%) oraz czytanie książek (22,8%).

Milka Crunchy Break_grafika_2.jpg

Krótka przerwa bez wątpienia wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, ale też na naszą produktywność. Zauważa to 20% badanych, zaś dla 51,2% czynnikiem odpowiadającym za wydajność jest sen. Co się z nami dzieje, kiedy zaniedbamy któryś z tych elementów?

Milka Crunchy Break_grafika_1.jpg

Bez snu i przerw jakość naszego życia drastycznie maleje. Ich brak może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i relacje z ludźmi. Kiedy jesteśmy wypoczęci, mamy więcej cierpliwości i energii, łatwiej wchodzimy w interakcje z innymi. Ktoś może zapytać: jak to zrobić, kiedy jest się ciągle w biegu? Przede wszystkim warto dać sobie przyzwolenie na chwilę wytchnienia. Często niepotrzebnie odczuwamy wyrzuty sumienia poświęcając czas tylko sobie. Tymczasem dbając o siebie, dbamy również o nasze najbliższe otoczenie, w końcu nasze samopoczucie stale na nie oddziałuje – dodaje Magdalena Fiałkowska.

Milka Crunchy Break_grafika_1.jpg[1] „Czy zabiegani Polacy mają czas na spontaniczną przerwę?”, badanie przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research, na zlecenie Mondelez Polska – w ramach kampanii produktu Milka Crunchy Break, w dniach 08.05.2018 – 09.05.2018, N=500.


Dodał(a): Izabela Popko , Poniedziałek 11.06.2018 (aktualizacja: 2018-06-11)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (28)

Awatar
Anonim
http://www.sportonlinewetten.com
http://www.apostasonlinebonus.pt
http://www.sportspelbonus.com
http://www.esporte-bet.com
http://apuestasdeportivas-bonos.com
Dodano: 2018-11-06 16:13:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wszystko dzieki temu wspanialemu czlowiekowi, zwanemu dr Agbazara, wspanialemu czaru rzucajacemu we mnie radosc, pomagajac mi przywrócic mego kochanka, który zerwal ze mna Cztery miesiace temu, ale teraz ze mna przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklecia milosnego odlewnik. Wszystkim dzieki niemu mozesz równiez skontaktowac sie z nim o pomoc, jesli potrzebujesz go w czasach klopotów poprzez: ( agbazara@gmail. com ) mozesz równiez Whatsapp na ten numer +234 810 410 2662
Dodano: 2018-11-03 11:07:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi!
https://collegeadmissionscores.com/washington-university-in-st-louis/
Dodano: 2018-10-12 09:15:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
Love to read it,Waiting For More new Update and I Already Read your Recent Post its Great ...Thanks
http://subway-surfer.com/
Dodano: 2018-09-18 12:58:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
It is really a nice and helpful piece of information.I am happy that you shared this helpful info with us.
http://plumbproud.co.uk/
Dodano: 2018-09-18 12:57:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!!
https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/
Dodano: 2018-09-18 08:41:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
I have read so many content about the blogger lovers except this piece of writing is actually a nice article, keep it up.
http://subway-surfer.com/
Dodano: 2018-09-18 08:39:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
I am very happy to discover your post as it will become on top in my collection of favorite blogs to visit. Thanks
Subway Surfers PC
Dodano: 2018-09-18 08:36:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Be that as it may, that isn't all, there are many free clubhouse diversions too, which are similarly fun and additionally turn out to be of an extraordinary help to the novices and students.
https://www.playojo.com/en/?aname=osmedia99#!registrationModal
Dodano: 2018-08-27 18:36:16 Zgłoś nadużycie
1  2  3  »

Zobacz również

×