Jak działają tabletki antykoncepcyjne? Poznaj 4 zaskakujące skutki ich zażywania

Coraz więcej kobiet korzysta z tabletek antykoncepcyjnych, które jednak oprócz ochrony przed poczęciem, mają także inne skutki dla kobiecego organizmu. Jakie?

działanie tabletek antykoncepcyjnych.jpg

Jak działają tabletki antykoncepcyjne? Poznaj 4 zaskakujące skutki ich zażywania

Po tabletki antykoncepcyjne sięga wiele kobiet. Uważają je za najskuteczniejszą i najlepszą metodę ochrony przed poczęciem dziecka. Jednak oprócz swojej podstawowej funkcji, pigułki działają na kobietę także w inny sposób czasem bardzo zaskakujący. Co może się w Tobie zmienić, gdy zażywasz tabletki antykoncepcyjne?

Brak przyciągania i pożądania swojego partnera

Nie chodzi jedynie o zmniejszone libido, ale o to, że właśnie konkretnie Twój partner przestaje Cię kręcić. Dlaczego? Badania przeprowadzone na University of Liverpool pokazały, że kobiety, które zażywają tabletki antykoncepcyjne wolą zapach mężczyzn, których geny są podobne do tych, które same posiadają.

Jest to dość nietypowe, gdyż biologicznie jesteśmy nastawieni na to, by pociągali nas partnerzy, którzy mocno różnią się od nas genowo. Jest to podyktowane naturalną chęcią stworzenia jak najbardziej zróżnicowanego genotypu dla przyszłego potomstwa. Dlatego, zwłaszcza jeśli zaczęłaś zażywać tabletki już w trakcie związku, możesz odczuwać pewne dziwne uczcie, które będzie Cię w niewytłumaczalny sposób odpychało od obecnego partnera.

działanie tabletek antykoncepcyjnych.jpg

Pigułki to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji

Plamy nad ustami, podobne do wąsów

Tak, to brzmi jak jakiś zabobonny odstraszać od tego rodzaju antykoncepcji, ale niestety, jest on prawdą. W świecie medycyny określa się to zjawisko jako melasma. Jest to przebarwienie skóry, które pojawia się zazwyczaj nad górną wargą i przypominać wtedy wąsy, ale może wystąpić także na całym ciele.

Jest to wywołane wzrostem estrogenu i progesteronu, który wywołują tabletki, by zapobiec owulacji. Mając na ciele takie zmiany, trzeba bardzo uważać na słońce, gdyż jego działanie może jeszcze pogorszyć całą sprawę. Dobrze jest zatem w lecie nie zapominać o kremach z filtrem.

 

Możesz być odrobinę mniej adorowana

Natura zaprogramowała nas w taki sposób, że podczas owulacji nasze ciało, twarz a nawet głos zmienia się w taki sposób, pozornie niezauważalny, byśmy stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej. zażywając tabletki hamujemy naturalny proces owulacji i właśnie te zmiany, które mu towarzyszą. 

Nie tylko przyrost, ale także utrata wagi

Może się to wydać dość dziwne, gdyż zazwyczaj kobiety obwiniają pigułki o przyrost, a nie utratę masy ciała. Tak, to prawda, że tabletki mogą powodować tycie, ale mogą również doprowadzić do utraty wagi. Badania prowadzone w Niemczech oraz Belgii, gdzie powstały pigułki, udowodniły, że faktycznie, niektóre rodzaje pigułek mogą doprowadzić do nieznacznej utraty około 2 kg. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 02.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja dodałabym jeszcze jeden skutek a mianowicie zwiększona podatność na infekcje intymne, dlatego szczególnie w okresie gdy spada mi odporność bo wtedy najczęściej łapię infekcje, biorę provag doustny probiotyk ginekologiczny który szybko uzupełnia bakterie kwasu mlekowego w okolicach intymnych, w ten sposób skutecznie chronię się przed infekcjami
Dodano: 2015-08-28 22:08:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×