Jak pozbyć się zakwasów?

Trenowałaś, a teraz to boleśnie odczuwasz? Bolą Cię mięśnie i ledwo siadasz? To pewnie zakwasy! Jak sobie z nimi radzić? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Jak pozbyć się zakwasów?

Jak pozbyć się zakwasów?


Potreningowy ból mięśni może pojawić się gdy nie ćwiczysz regularnie, bądź poprzedniego dnia wykonałaś trening inny niż zazwyczaj, a tym samym poruszyłaś do pracy inne partie mięśni. Nie musisz męczyć się z nim przez kilka dni, pomożemy Ci uśmierzyć tę dolegliwość w zarodku.

Przedstawiamy Wam sprawdzone sposoby na walkę z zakwasami!


1. Pij wodę!

Picie wody to podstawa. Odpowiednie nawodnienie organizmu wypłukuje z niego toksyny, a tym samym kwas mlekowy, czyli głównego winowajcę bólu mięśni, który gromadzi się we włóknach mięśniowych podczas intensywnych ćwiczeń.

2. Poznaj cudowne działanie soku z wiśni

To bogactwo składników odżywczych, które znakomicie łagodzą bóle mięśni. Naukowcy twierdzą, iż związki zawarte w soku z wiśni mają silnie działanie przeciwzapalne.

3. Szklanka piwa


Mimo, że alkohol odwadnia, pół szklanki piwa po treningu może przynieść naprawdę wiele korzyści. Składniki mineralne zawarte w piwie bardzo dobrze wpływają na regenerację organizmu, ale nie przesadzaj z jego ilością! Pół szklanki zdecydowanie wystarczy.

4. Naprzemienny prysznic

Po skończonym treningu postaraj się znaleźć chwilę na relaksujący prysznic. Postaraj się aby ta chwila była dłuższa niż zazwyczaj. Obolałe miejsca masuj strumieniem prysznica, z którego na przemian puszczać będziesz ciepłą i zimną wodę. Taki masaż wodny doskonale rozluźni twoje mięśnie.

5. Stretching

Ćwiczenia rozciągające po treningu to niemalże obowiązek. Dzięki niemu minimalizujesz ryzyko powstania zakwasów, a jeśli już się ich nabawiłaś, rozciąganie także Ci pomoże. Ćwicz powoli i niezbyt gwałtownie.

6. Masaż

Ciało, które zaatakowały zakwasy potrzebuje odpoczynku i relaksu. Nic nie zapewni im tego lepiej jak masaż. Rozluźni napięte i obolałe mięśnie, poprawi krążenie, a tym samym przyśpieszy regenerację.
Najlepiej jeżeli masaż wykonywany jest przez inne osoby, a nie przez nas same. Poproś swojego partnera o pomoc. Na pewni zrobi to z przyjemnością!


A Wy jakie macie sposoby radzenie sobie z zakwasami?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Podgórska , Poniedziałek 04.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×