Jak się ustrzec komarów?

Lato to nie tylko czas błogiego wypoczynku na łonie natury, pieszych wędrówek i wieczornych ognisk przy jeziorze. W tym czasie szczególnie dotkliwie mogą nam przeszkadzać komary. Koniecznie sprawdź, jak się przed nimi chronić!


komaryJak się ustrzec komarów?

Komary występują na całym świecie. Jest to rodzina owadów z rzędu muchówek, która potrafi skutecznie "umilić" wakacyjny pobyt nad jeziorem czy na działce. Na szczęście są sprawdzone sposoby na zwycięską walkę z nimi.

Domowe sposoby na komary

Czy wiesz, że komary nie znoszą zapachu witaminy B1? Dzięki tej cennej informacji możesz szybko i skutecznie podjąć walkę z "wrogiem". Co zrobić, aby ten sposób zadziałał? To bardzo proste! Wystarczy, że zaczniesz ją przyjmować codziennie w dużych dawkach, tj. ok 200 mg na dobę. Dzięki tak dużej dawca, jej zapach będzie wydzielany wraz z Twoim potem, przez co komary poczują do Ciebie wyraźną niechęć.

Dobrym pomysłem jest również używanie olejków eterycznych w miejscach na świeżym powietrzu, w którym spędzamy wolny czas. Jakich konkretnie zapachów komary nie znoszą? Aromatu goździków, trawy cytrynowej a także geranium. Możesz również kupić balsam do ciała lub wodę toaletową zawierającą powyższe składniki i używać ich w razie konieczności.


Pokonaj komary zapachem

W aptekach oraz drogeriach znajdziesz również bardzo dużo produktów przeciw komarom. Pamiętaj o ich zakupieniu przed urlopem i wrzuć je do wakacyjnej walizki. Kto wie, kiedy będą Ci bardzo potrzebne?Spray na komarySpray na komarySpray na komary


1. Spray na komary, kleszcze, muchy i inne owady,FF! Active, cena: ok. 18 zł/ 100ml

2. Spray odstraszający komary, kleszcze i meszki, Bye Bye Mosquito, cena: 8 zł/100 ml

3. Spray bariera przeciw insektom, Autan, cena: ok. 19 zł/100 ml
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Wybielanie dla wrażliwych

Jak stworzyć przyjemny klimat w domu

Zanim posłodziszDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 27.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
JoannaLo
Spraye nie bardzo mi pasują, trzeba bardzo dużo ich wypsikać, by chroniły całe ciało. lubię za to olejki eteryczne, wcześniej stosowałam pojedyncze olejki, a teraz postawiłam na opaskę z olejkami Para'Kito, jest wygodniejsza, wystarczy założyć i działa :)
Dodano: 2012-07-03 22:37:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×