Jak wybierać szpilki aby nie bolały nas w nich nogi?

Kobiety kochają szpilki, a mężczyźni podkreślają, że lubią na nas patrzeć, kiedy w nich stąpamy, lecz niestety dużo się mówi o tym, że to niewygodne i niezdrowe obuwie. Zobaczcie zatem na co zwracać uwagę przy wyborze tych butów, aby nie przynosiły nam cierpienia.

Jak wybierać szpilki aby nie bolały nas w nich nogi?

Jak wybierać szpilki aby nie bolały nas w nich nogi?


Wiele się mówi o tym, że kobiety w szpilkach wyglądają niezwykle seksownie i podobają się mężczyznom. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie bez nich służbowego look'u, a co za tym idzie, na pewno muszą nosić to obuwie przez cały dzień. Wiadomo, że wysokie obcasy nie należą do najzdrowszych, zatem jak wybierać szpilki aby jak najmniej szkodziły zdrowiu i abyśmy my same jak najmniej cierpiały w ciągu dnia chodzących w nich? Oto kilka rad.

1. Kupując obuwie unikajcie ciasnych modeli, ponieważ po całym dniu w pracy stopy puchną i potrafią się powiększyć nawet o rozmiar, a w takim przypadku wytrwanie w butach to prawdziwa męczarnia!

2. Nie można jednak też przesadzić w drugą stronę, czyli wybrać zbyt dużych butów, w których noga będzie się zsuwała do przodu, przez co będziecie musiały ciągle napinać mięśnie, aby przytrzymywać szpilki.

Jak wybierać szpilki aby nie bolały nas w nich nogi?

Jak wybierać szpilki aby nie bolały nas w nich nogi?


3. Częstym powodem cierpienia w butach jest po prostu ich złe wyprofilowanie. Szpilka powinna znajdować się na środku pięty, ponieważ to właśnie wtedy będzie nam dawała stabilność. Ciężar ciała powinien równomiernie rozkładać się na całej pięcie, co dokładnie wyczujecie już podczas przymiarki butów, w czasie której powinnyście się kilka razy przejść po sklepie.

4. Jeżeli wasze miejsce pracy nie nakłada żadnych obostrzeń co do odsłaniania pięt i palców, zdecydowanie wybierzcie buty, które będą miały odsłonięte palce, ponieważ pomoże wam to uniknąć odgniotów oraz różnych deformacji palców, a z kolei osłonięta pięta będzie chroniła nogę przed kontuzjami.

Na co wy zwracacie uwagę wybierając szpilki?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 08.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
CarolineC
http://www.zygbud.com.pl/ - zapewne pracownice tej firmy nie stąpają w takim obuwiu ;) hehe, taki żarcik
Dodano: 2014-11-21 14:52:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×