Jak zapewnić sobie dobrą pamięć? Oto kilka podstawowych kroków

Dobra pamięć to skarb. Jednak co zrobić, by uchronić się przed ciągłym zapominaniem i utrzymać zapamiętywanie w dobrej kondycji?

dobra pamięć.jpg

Jak zapewnić sobie dobrą pamięć? Oto kilka podstawowych kroków

Dobra pamięć może nam posłużyć przez bardzo długi czas. Jednak nie jest to co, co zostaje nam dana raz na zawsze. Pamięć trzeba ćwiczyć i odpowiednio o nią dbać. Co zatem powinniśmy robić, by zapamiętywać więcej i na dłużej?

Codzienny trening

Nasz umysł potrzebuje gimnastyki, tak jak nasze ciało. jeśli chcemy cieszyć się dobrą pamięcią po prostu musimy ją ćwiczyć. Zamiast siedzieć bezczynnie przed telewizorem lepiej rozwiązać krzyżówkę albo sudoku. Są także inne gry i łamigłówki, które bardzo dobrze sprawdzą się jako ćwiczenia dla naszej pamięci.

Zobacz też: "BRUDNE MYŚLI" POMAGAJĄ ZAPAMIĘTYWAĆ I POPRAWIAJĄ PAMIĘĆ? 

Odpowiednia dieta

Aby cieszyć się dobrą pamięcią trzeba także zadbać o codzienną dietę. Nasze menu powinno być bogate w produkty, które zawierają kwasy omega3, posiadają niski indeks glikemiczny i antyoksydanty. Regularne jedzenie 5 posiłków dziennie pomaga utrzymać ciało w dobrej kondycji, a to wpływa także pozytywnie na nasz mózg i pamięć.

 

Regularne ćwiczenia

Dobra kondycja fizyczna odbija się pozytywnie na naszym mózgu, a co za tym idzie, także na pamięci. Codzienny trening dotlenia mózg i poprawia przepływ krwi. Dzięki ćwiczeniom stajemy się zatem nie tylko sprawniejsi fizycznie, ale także umysłowo.

Zobacz też: JAK SZYBKO POPRAWIĆ PAMIĘĆ? OTO BARDZO PROSTY TRIK 

Żelazo w diecie

Ilość żelaza w diecie może się odbić na stanie naszej pamięci. Przeprowadzone ostatnio badania pokazały, że kobiety z niedoborem żelaza w organizmie wykazywały się dwukrotnie gorszą pamięcią. Warto więc dbać o to, by w diecie nie brakowało produktów bogatych w żelazo. 

Cholesterol

Wysoki poziom cholesterolu nie tylko niszczy nasze zdrowie fizyczne, ale także negatywnie wpływa na umysł i pamięć. Blokada naczyń krwionośnych sprawia, że do mózgu nie dociera wystarczająca ilość składników odżywczych, a to powoduje, że jego praca nie jest prawidłowa.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 24.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×