Jak zmniejszyć kaloryczność pączków?

Tłusty Czwartek nieodłącznie kojarzy się z pączkami. Wiele kobiet boi się ich kaloryczności. Zobaczcie sposoby na zmniejszenie liczby kalorii w tych słodyczach.

Jak zmniejszyć kaloryczność pączków?

Jak zmniejszyć kaloryczność pączków?


Myśląc o pączkach zazwyczaj mamy przed oczami wiele tłuszczu i kalorii, lecz jak się okazuje, ta słodka przekąska wcale nie musi być bombą kaloryczną. W celu zmniejszenia liczby kalorii możemy je wykonać ze zdrowszej mąki, posłodzić zamiennikiem cukru, a zamiast smażenia, upiec.

Jeśli chcielibyśmy zmniejszyć kaloryczność pączków, warto upiec je z mąki razowej. Na przykład orkiszowa bardzo się do tego nadaje, nawet typu graham czy sitkowa też jeszcze jest bardzo smaczna. A przy okazji korzystamy jeszcze z dobroci całego ziarna. Oczywiście możemy taki pączek posłodzić na przykład ksylitolem czy jakimś zastępnikiem cukru, to też obniży kaloryczność - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle doradca żywieniowy Agnieszka Sienkiewicz.

Smażenie warto zastąpić pieczeniem, lecz jeśli znajdują się wśród Was zwolenniczki ich tradycyjnego kształtu i nie wyobrażacie sobie pączka bez smażenia, warto zwrócić szczególną uwagę na tłuszcz, w którym to się odbywa.

Bardzo ważne jest, aby unikać smażenia na starym tłuszczu. Można wrzucić kawałek świeżego imbiru, który troszeczkę zneutralizuje działanie tych złych kwasów tłuszczowych, które się tworzą podczas smażenia - radzi Agnieszka Sienkiewicz.

Pączki oraz pozostałe słodycze jedzone z umiarem nie są szkodliwe, jeżeli w codziennej diecie będziemy przywiązywać uwagę do spożywania cukru w różnej postaci. Zbilansowana i oparta na odpowiednich produktach dieta pozwala nam na cieszenie się małymi, słodkimi przyjemnościami bez większych skutków ubocznych.

Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyjcie filmik:Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 04.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×