Jaki masz typ PMS?

Czujesz się rozdrażniona, przygnębiona, ciągle głodna, towarzyszy Ci uczucie nabrzmienia, a ubrania w które mieściłaś się jeszcze kilka dni temu są za ciasne? Najprawdopodobniej jesteś jedną z kobiet, która cierpi na PMS (premenstrualsyndrome).

Jaki masz typ PMS?

Jeśli nagle w okresie przedmenstruacyjnym z energicznej, uśmiechniętej i towarzyskiej osoby zmieniasz się nie do poznania. Jesteś zmęczona, rozdrażniona, bolą Cię piersi, drastycznie spada libido. Czujesz się opuchnięta, a przez to nieatrakcyjna i przygnębiona. Nie jesteś sobą!
Dolegliwość tak często łączona przez mężczyzn z kobiecymi wymówkami i zmiennością nastroju, często nazywana dosadnie histerią, to w rzeczywistości PMS. Jest to bardzo złożone zjawisko i wynika ze zmian hormonalnych zachodzących tuż przed menstruacją. Fakt, że wszelkie symptomy przechodzą wraz z pojawieniem się menstruacji sprawia, że PMS jest często bagatelizowany i traktowany jak fanaberia kobiet.

Jaki masz typ PMS?

•    Typ A: Pochodzi od angielskiego sowa "anxiety" = lęk. Znamiennym objawem PMS
u kobiet typu A są wahania nastroju oraz uczucie lęku.

•    Typ C: Pochodzi od angielskiego słowa "craving" = wielka ochota. Kobiety należące do tego typu PMS odczuwają wilczy głód, są skłonne do objadania się i przybierają na wadze. Ponadto często skarżą się one na zmęczenie lub bóle głowy.

•    Typ D: Oznacza słowo "depresja". Głównymi objawami typu D są stany depresyjne, płacz i bezsenność.

•    Typ H: Pochodzi od angielskiego słowa "hyperhydration". Objawami dominującymi
u tego typu jest zatrzymywanie wody, przybieranie na wadze oraz uczucie napięcia
w piersiach.

Mówi się, że menstruacja oraz okres ją poprzedzający to nie choroba. U niektórych kobiet objawy związane z PMS są szczególnie silne. Wręcz uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Aby uniknąć awantur i konfliktów koniecznie poinformuj partnera, że tak przebiega u ciebie PMS.

Zobaczcie także: Bóle menstruacyjne - w Chinach przyznano kobietom "urlop menstruacyjny"


Jeśli jednak wyjątkowo ciężko przeżywasz PMS i dajesz odczuć swój zły stan otoczeniu możesz sięgnąć po specjalny lek . Cyclodynon® to niehormonalny lek pochodzenia naturalnego, który w swym składzie zawiera opatentowany ekstrakt z niepokalanka mnisiego (Vitexagnuscastus). Wyciąg uzyskiwany z czerwono - czarnych owoców niepokalanka zawiera substancje czynne wiążące się z receptorami dopaminowymi w podwzgórzu, wywołując - podobnie jak sama dopamina - obniżenie poziomu prolaktyny we krwi. Tym samym przywrócona zostaje równowaga hormonalna, a zjawiska towarzyszące podwyższonemu stężeniu prolaktyny i zaburzonej gospodarce hormonalnej związane z zaburzeniami drugiej fazy cyklu ulegają złagodzeniu.



Zobaczcie także:



Źródło: Mat. prasowe
Foto: Thinkstock




Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 25.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
PMSu trzeba się pozbyć, a nie bawić się w quizy typu "jaki masz tym pms". W aptece należy kupić olej z wiesiołka, np. Gal w zielonym opakowaniu i stosować regularnie. Efekty będę już po miesiącu.
Dodano: 2018-02-20 15:55:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
mi w aptece polecono olej z wiesiołka oleovitum. Używam go od czasu do czasu do jedzenia i wydaje mi się, że lepiej znoszę pms :)
Dodano: 2016-02-27 14:47:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×