Jeśli nagle w okresie przedmenstruacyjnym z energicznej, uśmiechniętej i towarzyskiej osoby zmieniasz się nie do poznania. Jesteś zmęczona, rozdrażniona, bolą Cię piersi, drastycznie spada libido. Czujesz się opuchnięta, a przez to nieatrakcyjna i przygnębiona. Nie jesteś sobą!
Dolegliwość tak często łączona przez mężczyzn z kobiecymi wymówkami i zmiennością nastroju, często nazywana dosadnie histerią, to w rzeczywistości PMS. Jest to bardzo złożone zjawisko i wynika ze
zmian hormonalnych zachodzących tuż przed menstruacją. Fakt, że wszelkie symptomy przechodzą wraz z pojawieniem się menstruacji sprawia, że PMS jest często bagatelizowany i traktowany jak fanaberia kobiet.
Jaki masz typ PMS?• Typ A: Pochodzi od angielskiego sowa "anxiety" = lęk. Znamiennym objawem PMS
u kobiet typu A są wahania nastroju oraz uczucie lęku.
• Typ C: Pochodzi od angielskiego słowa "craving" = wielka ochota. Kobiety należące do tego typu PMS odczuwają wilczy głód, są skłonne do objadania się i przybierają na wadze. Ponadto często skarżą się one na zmęczenie lub bóle głowy.
• Typ D: Oznacza słowo "depresja". Głównymi objawami typu D są
stany depresyjne, płacz i bezsenność.
• Typ H: Pochodzi od angielskiego słowa "hyperhydration". Objawami dominującymi
u tego typu jest zatrzymywanie wody, przybieranie na wadze oraz uczucie napięcia
w piersiach.
Mówi się, że menstruacja oraz okres ją poprzedzający to nie choroba. U niektórych kobiet objawy związane z PMS są szczególnie silne. Wręcz uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Aby uniknąć awantur i konfliktów koniecznie poinformuj partnera, że tak przebiega u ciebie PMS.
Zobaczcie także: Bóle menstruacyjne - w Chinach przyznano kobietom "urlop menstruacyjny" Jeśli jednak wyjątkowo ciężko przeżywasz PMS i dajesz odczuć swój zły stan otoczeniu możesz sięgnąć po specjalny lek . Cyclodynon® to niehormonalny lek pochodzenia naturalnego, który w swym składzie zawiera opatentowany ekstrakt z niepokalanka mnisiego (Vitexagnuscastus). Wyciąg uzyskiwany z czerwono - czarnych owoców niepokalanka zawiera substancje czynne wiążące się z receptorami dopaminowymi w podwzgórzu, wywołując - podobnie jak sama dopamina - obniżenie poziomu prolaktyny we krwi. Tym samym przywrócona zostaje równowaga hormonalna, a zjawiska towarzyszące podwyższonemu stężeniu prolaktyny i zaburzonej gospodarce hormonalnej związane z zaburzeniami drugiej fazy cyklu ulegają złagodzeniu.
Zobaczcie także:
Źródło: Mat. prasowe
Foto: Thinkstock
Dodaj komentarz
Wszystkie komentarze (2)