Jakie infekcje intymne najczęściej mogą dokuczać kobiecie po stosunku?

Czasem oprócz przyjemności z seksu otrzymujemy także mało przyjemny "prezent" jakim jest infekcja. Jakie dolegliwości i infekcje intymne najczęściej mogą pojawiać się u kobiet?

infekcje intymne.jpg

Jakie infekcje intymne najczęściej mogą dokuczać kobiecie po stosunku?

 

Seks niesie ze sobą wiele przyjemności, jednak czasem po stosunku może niestety dojść do zakażenia wirusem, bakterią lub grzybami, które wywołują infekcje intymne. Taki problem może przytrafić się każdej kobiecie, dlatego warto wiedzieć jakie choroby najczęściej się pojawiają i po czym rozpoznać, że to właśnie infekcja.

Grzybica

To bardzo częsta infekcja, która dotyka kobiety aktywne seksualnie. Do jej rozwoju przyczynia się także niedostateczna higiena okolic intymnych. Objawami tej choroby są zazwyczaj świąd, obrzęk narządów płciowych, czy pieczenie. Bardzo charakterystyczne jest także zmiana wydzieliny intymnej. Staje się ona grudkowata, zmienia kolor na białawy, a jej zapach przypomina woń drożdży. Taką infekcję należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem, który powinien wypisać odpowiednie leki. 

Zobacz też: PROBLEMY W MIEJSCACH INTYMNYCH 

Zapalenie pęcherza

Podczas stosunku może dojść nawet do niewielkiego uszkodzenia błony śluzowej pochwy. Taki scenariusz stwarza możliwość zarażenia bakteriami, które łatwo przedostają się do cewki moczowej z jelita grubego, gdzie jest ich naturalne środowisko. Kiedy bakterie te przedostaną się do cewki moczowej nastąpi zapalenie pęcherza. Jeśli infekcja nie jest ostra, można spróbować zwalczyć ją domowymi sposobami, jednak jeśli dojdzie do ostrzejszego zapalenia, wizyta u lekarza jest nieunikniona.

infekcje intymne.jpg

Nie wolno lekceważyć objawów jakiejkolwiek infekcji intymnej

 

Opryszczka

Do zarażenia tym wirusem może dojść wtedy, kiedy Twój partner jest jego nosicielem. Jakie są objawy? Przy zarażeniu wirusem HSV typu 2, okolice narządów intymnych stają się zaczerwienione oraz dotkliwie pieką i swędzą. Po czasie tworzą się na nich pęcherzyki, które wypełnione są płynem surowiczym. W przypadku zarażenia opryszczką, jeśli nie występuje przy tym gorączka i dreszcze, powinny pomóc maści cynkowe lub nasiadówki z rumianku. Jeżeli jednak okażą się nieskuteczne trzeba udać się do lekarza.

 

Alergia

Niekomfortowe objawy po współżyciu seksualnym mogą wynikać z alergii, najczęściej na lateks, z którego wykonane są z prezerwatywy. W takim wypadku najczęściej dokucza swędzenie, okolice intymne są obrzęknięte i zaczerwienione. Nie powinno się lekceważyć takich objawów, gdyż mogą się nasilać i wywoływać następne, często znacznie gorsze, jak na przykład duszności. Najlepiej skonsultować się z lekarzem i spróbować przejść na inną formę antykoncepcji.

Zobacz też: KAPSUŁKI DOPOCHWOWE - SPOSÓB NA INFEKCJE INTYMNE 

Rzęsistkowica

Kiedy kobieta zostaje zarażona rzęsistkowicą pojawiają się u niej obfite, dość mocno pieniste upławy, które mają żółty lub lekko zielonkawy kolor. Wśród objawów pojawia się także pieczenie, swędzenie oraz uczucie podrażnienia narządów płciowych. Tej infekcji nie jesteśmy w stanie wyleczyć samodzielnie, potrzebna jest szybka konsultacja z lekarzem i to obojga partnerów. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 26.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
A ja biorę go nie po stosunku, ale pod koniec okresu przez kilka dni, bo często niestety właśnie po okresie dokuczają mi dolegliwości intymne. A dzięki lacibiosowi udaje mi się już od dłuższego czasu unikać infekcji
Dodano: 2016-03-30 10:09:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
Lacibios jest bardzo dobry - mój ginekolog też tak twierdzi i kazał mi go brać, jak potrzebuję się przed infekcjami chronić. Więc zabieram go ze sobą na wakacje i też biorę go profilaktycznie jak idę na basen.
Dodano: 2015-09-27 15:27:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja stosuję doustny lacibios femina, jak czuję, że coś mi zaczyna dokuczać w miejscach intymnych. Pomaga mi, bo ma szczepy bakterii idealnie dobrane do flory bakteryjnej Polek, więc przywraca szybko jej równowagę.
Dodano: 2015-07-10 10:00:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja ratuje się provag żelem, który łagodzi podrażnienia po seksie, nawilża oraz hamuje rozwój grzybów i bakterii dzięki obecności kwasu mlekowego i nadtlenku wodoru. Po porodzie pojawił się problem suchości pochwy i tu również przydał się żel.
Dodano: 2015-03-05 20:39:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja chyba aż tak nie roztrząsam problemów z infekcjami intymnymi, po prostu czasem się zdarzają, dlatego staram się zawsze być przygotowana i w domu mieć lek probiotyczny invag który szybko bo miejscowo uzupełni florę w bakterie kwasu mlekowego dzięki czemu infekcja się nie rozwinie albo szybciej minie
Dodano: 2015-01-30 21:35:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×