Jakie kwiaty postawione w mieszkaniu mogą poprawiać nasz humor?

Okazuje się, że kwiaty w mieszkaniu mogą nie tylko ładnie wyglądać, ale także pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Które rośliny poprawią nasz humor?

kwiaty w domu.jpg

Jakie kwiaty postawione w mieszkaniu mogą poprawiać nasz humor?

Rośliny, które trzymamy w domu z pewnością nadają naszym pomieszczeniom pięknego wyglądu, a często także zapachu. Niewielu z nas jednak wie, że zapach roślin może wpływać nie tylko na nasz zmysł węchu, ale także na poprawę naszego humoru.

Jeśli zatem wiemy, że często lubi nas dopada jesienna depresja, warto postawić w pokoju kwiaty, które sprawią, że będziemy myśleć bardziej pozytywnie. Jakie gatunki warto mieć w domu?

PELARGONIA

To roślina o nieocenionym pozytywnym wpływie na nasze samopoczucie. Działa bowiem antydepresyjnie, a ponad to, zmniejsza huśtawki nastroju - idealnie sprawdzi się zatem jako broń przed jesienną chandrą.

Zobacz też: JAK ŁADNIE UŁOŻYĆ KWIATY W WAZONIE? POZNAJ PROSTĄ SZTUCZKĘ 

Paproć

O zaletach posiadania tej rośliny nie trzeba przekonywać. Oprócz tego, że bardzo dobrze oczyszcza powietrze, jej zapach koi nasz układ nerwowy. Uspokojenie po powrocie do domu to z pewnością coś, co przyda się każdemu z nas i z pewnością poprawi nasz humor.

kwiaty w domu.jpg

Kwiaty nadają pomieszczeniu nowy charakter

DRZEWKO POMARAŃCZOWE

To coś dla tych, którzy lubią nieco egzotyki. Drzewko pomarańczowe z pewnością jest ciekawą dekoracją, a do tego działa relaksująco i uspokajająco, a także sprawia, że mamy więcej energii.

Bluszcz

Jego posiadanie w mieszkaniu nie tylko gwarantuje nam czystsze powietrze, ale także pozytywnie wpływa na naszą kreatywność. Do tego zapach bluszczu ma właściwości, które poprawiają nasz humor.

Zobacz też: JAK CZYŚCIĆ KWIATY DONICZKOWE? KILKA SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW 

GARDENIA

Według naukowców zapach tej rośliny pomaga walczyć z depresją. Choć może się to wydawać niewiarygodne, gardenia sprawia, że postrzegamy świat bardziej pozytywnie i łatwiej nam się cieszyć i być radosnym.

Jaśmin lekarski

Oprócz pięknego wyglądu jaśmin, tak jak pelargonia, działa antydepresyjnie. Jego zapach jest kojący i pomaga się zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu, dlatego z pewnością warto mieć go w mieszkaniu.

Macie w domu któryś z tych kwiatów?

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 14.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
anka7
Czy zamawiałyście kiedyś kwiaty w http://www.pracownia-florystyczna.pl ? Czy warto?
Dodano: 2018-09-13 17:50:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×