Jedno jabłko dziennie może zmniejszyć ilość przyjmowanych leków?

Co wspólnego ma jedno jabłko z ilością leków jakie musimy przyjmować? Okazuje się, że całkiem sporo. Zobaczcie co odkryli naukowcy.

jabłko.jpg

Jedno jabłko dziennie sprawia może zmniejszyć ilość przyjmowanych leków?

Coraz więcej ludzi wizytę u lekarza kończy wychodząc z receptą. Niestety, wiele chorób i zarazków ewoluowało, a nasze organizmy są znacznie bardziej osłabione niż kiedyś.

Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników, takich jak środowisko, nasza mało zdrowa dieta, czy tryb życia. Jednak okazuje się, że wprowadzenie jednej małej zmiany może spowodować, że ilość przyjmowanych przez nas leków może się zmniejszyć.

Opublikowane niedawno w JAMA Internal Medicine badania sugerują, że osoby, które codziennie jedzą przynajmniej jedno jabłko, wychodzą od lekarza z mniejszą ilością recept niż Ci, którzy takiego nawyku nie mają. 

 

Naukowcy z Dartmouth Medical School przeanalizowali dane i wyniki aż 8300 osób w swoich najnowszych badaniach. Oczywiście zgodnie twierdzą, że regularne jedzenie jabłek nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na to, że osoby te były zdrowsze i przyjmowały mniejszą ilość leków. Jednak taka rutyna pozytywnie wpłynęła na ich organizm i jest to z pewnością nawyk godny polecenia.

Zobacz też: CO SIĘ DZIEJE Z CIAŁEM, KIEDY NIE PIJEMY ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI WODY? 

Jabłka mają w sobie dużo błonnika, witamin i przeciwutleniaczy, co pomaga w prawidłowej pracy naszego organizmu i dostarczeniu odpowiedniej ilości potrzebnych składników odżywczych. Oprócz tego jabłka mogą zmniejszać próchnicę naszych zębów i chronić nas przed chorobami serca.

Takie argumenty chyba są w stanie przekonać każdego, by sięgnąć przynajmniej po jedno jabłko dziennie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 01.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Super sprawa jak dla mnie to koktajlewarzywne.pl - moje dzieciaki nawet pija. Staram sie ograniczac chemie jak moge i to samo wpajam swojej rodznie . Nie stac mnie moze na towary z najwyzszej polki, ale staram sie jak moge zeby nie truc swojej rodziny. Są pełne witamin i mogą stanowić substytut posiłku, więc dla mnie bomba.
Dodano: 2015-07-31 13:08:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×