Jednodniowa dieta owsiana - najważniejsze informacje

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o diecie, którą szczególnie umiłowała sobie Beyonce.

dieta-owsiana.jpgDieta owsiana polecana jest tym kobietom, które chcą zrzucić kilka kilogramów, a do tego uwielbiają owsiankę. Jedną z najbardziej znanych osób, które stosują tę dietę jest Beyonce. Gwiazda przechodzi na dietę owsiankową dzień przed koncertem. 

 Zobacz także: Dieta warzywno-zbożowa na płaski brzuch

Dieta owsiana jest jednodniową kuracją odchudzającą. Wystarczy, że jeden dzień w tygodniu będziecie trzymały się tej diety, a w pozostałe po prostu będziecie jadły zdrowo (oczywiście nie ma mowy o obżeraniu się, jedzeniu za dwóch, na zapas), a możecie zgubić nawet 1 kilogram. W dodatku nie będziecie czuły się tego dnia głodne, bo owsianka słynie z tego, że niezwykle syci organizm.  

Oprócz walorów odchudzających, dieta owsiana jest zalecana osobom, które mają problemy z krążeniem i wypróżnianiem się. Dieta pozwala też na obniżenie poziomu cukru we krwi i poziomu złego cholesterolu. 

JAKIE SĄ ZASADY DIETY owsianEJ?

  • Jedz posiłki oparte jedynie na płatkach owsianych. 

  • Zrezygnuj całkowicie z cukru. 

  • Pij dużo wody i herbatek ziołowych. 

Zobacz także: 5 herbat najlepszych na odchudzanie

Decyzję o zastosowaniu diety owsianej czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny stosować jej kobiety w ciąży, kobiety karmiące, dzieci i młodzież w okresie dojrzewania.

Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock