Jedzenie jogurtów waniliowych poprawia humor?

Tak przynajmniej twierdzą naukowcy.

jogurt-waniliowy.jpgJak poprawić sobie humor? Nie od dziś wiadomo, że najprościej po prostu zacząć jeść coś pysznego, na co mieliście ogromną ochotę już od dłuższego czasu. Zazwyczaj ponury grymas z twarzy znika po słodyczach - przesłodkich batonikach czy czekoladowych lodach. Teraz do grupy takich produktów, poprawiających nastrój możecie dołączyć jeszcze jogurty, ale tylko waniliowe i to niskotłuszczowe. 

 POLECAMY: Jakie kwiaty w mieszkaniu mogą poprawiać humor?

Badania na temat wpływu jedzenia różnych rodzajów jogurtów na nasz nastrój przeprowadzili naukowcy z Wageningen University w Holandii. W badaniach wzięły udział 3 grupy uczestników, z których każda liczyła po 24 osoby. Naukowcy za pomocą czterech metod sprawdzali, jakie emocje towarzyszyły uczestnikom badania po zjedzeniu różnych rodzajów jogurtów. 

Okazało się, że najsilniejsze pozytywne emocje wywoływał jogurt waniliowy, co tylko potwierdza poprzednie badania, które sugerowały, by w poczekaniach szpitalnych stosować waniliowe zapachy, gdyż ten powoduje spadek poziomu agresji, poprawia relacje między pacjentami a personelem medycznym i powoduje, że ogólnie ludzie stają się milsi w stosunku do siebie. 

POLECAMY: Kolor niebieski poprawia humor?

W przypadku innych smaków jogurtów nie było większej różnicy - podobny wpływ na zachowania ludzi miały zarówno jogurty truskawkowe, jak i np. ananasowe. Bardziej pozytywne reakcje wywoływały jedynie jogurty niskotłuszczowe, co można w pewien sposób uzasadnić. Po zjedzeniu produktów light ludzie ogólnie czują się lepiej, gdyż nie gryzie ich sumienie, że dorzucili sobie kolejnych kalorii. 

POLECAMY: Jakie kobiety podobają się facetom?

PS Ten tekst nie jest żadną reklamą, bo ponad jogurty waniliowe wyżej cenimy sobie czekoladowe!

Źródło: MilionKobiet.pl, zeenews.india.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 13.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Jeżeli się odchudzasz świetna decyzją będzie dołączenie naturalnego preparatu figurena slim, odkąd dołączyłam do swojej kuracji to znaczenie szybciej tracę na wadzę.
Dodano: 2015-11-13 12:55:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×