Joga - 3 pozycje, dzięki którym pokonasz kaca

Okazuje się, że nie tylko praca jest najlepsza na kaca.

joga-pozycje-na-kaca.jpg

Kac to nic przyjemnego. Nic więc dziwnego, że wszyscy szukają sposobów, jak sobie z nim poradzić. Jeśli czytasz ten tekst, to pewnie też cierpisz przy klawiaturze z powodu szalonego imprezowego wieczoru albo dopiero szykujesz się na najgorsze (albo najlepsze, zależy jak na to patrzymy).

Okazuje się, że nie tylko praca jest najlepsza na kaca. Tara Stiles, guru jogi, twierdzi, że właśnie joga - może postawić cię na nogi, jeśli dzień wcześniej wypiłaś za dużo. Wystarczy po pobudce wykonać 3 ćwiczenia a ból głowy, złe samopoczucie i szumiące w głowie kawałki najlepszych imprezowych piosenek odejdą w niepamięć. Nic trudnego? To się okaże! 

 Zobacz także: Propozycje idealnego śniadania na kaca

OTO 3 POZYCJE, KTÓRE POMOGĄ CI POKONAĆ KACA

1. Padangusthasana - skłon do przodu z uchwytem dużych palców

Stań na prostych nogach w rozkroku. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Weź głęboki oddech i na wydechu wyciągnij ręce do góry. Zegnij powoli tułów, by głowa znajdowała się mniej-więcej na wysokości kolan. Chwyć palcami dłoni palce stóp. Możesz delikatnie kołysać się na boki. Relaksuj się, oddychaj głęboko. Jeśli ci się znudzi delikatnie roluj ciało do stania, kręg po kręgu. 

To ćwiczenie powinno cię uspokoić, zrelaksować i uspokoić twój umysł. 

2. Parivrtta Sukhasana - skręt tułowia w siadzie skrzyżnym

Usiądź na podłodze w siadzie skrzyżnym. Wyprostuj kręgosłup. Prawą rękę połóż na lewe kolano. Postaraj się obrócić za siebie najmocniej jak potrafisz. Lewą rękę połóż na ziemi za sobą. 

Zobacz także: Czy można schudnąć dzięki jodze?

3. Salamba Sirsasana - stanie na głowie z podparciem

To ćwiczenie jest skomplikowane, trudne i niebezpieczne (łatwo o kontuzję) i dlatego go nie polecamy, szczególnie po imprezie zakrapianej alkoholem. Nie decydujcie się na stanie na głowie, jeśli nigdy nie robiłyście tego na trzeźwo lub miałyście z tym jakieś problemy.

Jeśli jednak będziesz zdecydujesz się stanąć na głowie, zobacz jak to zrobić:

Zobacz także: Inne, proste sposoby na kaca

WAŻNE: Powyższe pozycje jogi nie są proste nawet dla tych, którzy obudzą się o poranku całkowicie trzeźwi, a co dopiero dla tych ze wspomnieniem wczorajszej imprezy. Dlatego, jeśli zdecydujesz się je wykonać - zachowaj pełną rozwagę i pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność.

    Źródło: MilionKobiet.pl, YouBeauty
    Foto: ShutterstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 07.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Już to widzę kac i takie wygibasy:-)
---------------------------
routery, sprzedaż,pomoc techniczna i przesyłka gratisRZECZY.DAG.PL/SKLEP
Dodano: 2015-08-07 11:41:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×