Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne

Niestety różne stany chorobowe okolic intymnych mogą przydarzyć się każdej z nas. Bakteryjna waginoza, grzybica pochwy, zakażenia bakteriami z przewodu pokarmowego to najczęstsze choroby intymne kobiet. Jak poradzić sobie ze wstydliwym problemem i znów cieszyć się pełnym komfortem życia?

Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne

Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne


Niepokojące objawy infekcji

Fizjologiczna wydzielina z dróg rodnych naturalnie nawilża pochwę. Jeśli zauważyłaś niepokojące upławy, które nie są bezwonne, przejrzyste lub białe, lecz mają zmieniony kolor, inną konsystencję lub przykry zapach,może być to oznaką bakteryjnej infekcji pochwy – waginozy.  Zakażenia bakteryjne i grzybica niestety lubią iść w parze. Jeśli pojawił się świąd, uczucie suchości, zaczerwienie lub obrzęk warg sromowych czy nawet ból, możliwe, że zachorowałaś na infekcję grzybiczną pochwy. Wszystkie te choroby trzeba koniecznie leczyć, ponieważ mogą prowadzić do ciężkich powikłań i dalszego zakażenia układu rodnego.

Dlaczego mogłaś zachorować? Przyczyny stanu chorobowego
Flora bakteryjna pochwy w naturalnym, zdrowym stanie charakteryzuje się obecnością pałeczek kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które w zdecydowanej większości stanowią jej skład. Nadają środowisku pochwy kwaśny odczyn,chroniący przed inwazją intruzów: chorobotwórczych grzybów, baterii i wirusów. Gdy pałeczek kwasu mlekowego jest za mało, dochodzi do zachwiania równowagi -  niektóre grzyby i bakterie (szczególnie bakterie beztlenowe, Gardnerella vaginalis, Coli i paciorkowce) zaczynają się gwałtownie rozmnażać. Pojawia się wtedy stan zapalny i infekcja.

Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne
Czynnikami, które wpływają na zmianę składu mikroflory są:
• kuracje antybiotykami,
• zmiany hormonalne i menopauza (obniżony poziom estrogenów może prowadzić do suchości pochwy, dlatego bardzo ważne jest w tym czasie stosowanie nawilżanie pochwy np. kapsułkami dopochwowymi),
• chemioterapia, radioterapia,
• przyzwyczajenia seksualne i higieniczne,
• stres, który osłabia układ odpornościowy.

Co robić? Wylecz się skutecznie!
Nie należy ryzykować i leczyć się samodzielnie preparatami, które nie mają statusu leku. Inaczej bowiem leczy się zakażenia bakteriami Coli, inaczej bakteriami beztlenowymi. Zamiast stosować więc na własną rękę produkty reklamowane w telewizji, w pierwszej kolejności zgłoś się koniecznie do ginekologa! Lekarz po standardowym badaniu ginekologicznym i wykonaniu posiewu z wydzieliny, dobierze odpowiednie lekarstwa dopasowane do rodzaju infekcji.  W badaniu laboratoryjnym oceni też obecność pałeczek kwasu mlekowego. Wizyta u specjalisty jest konieczna – sama sobie nie poradzisz z bakteriami i grzybami. Po zakończeniu kuracji farmakologicznej należy upewnić się, udając się na badanie kontrolne,czy wszystko jest w porządku.

Jak sobie dodatkowo pomóc?
Dodatkowo, w momencie zachwiania naturalnej flory bakteryjnej, możesz zastosować probiotyk dopochwowy z pałeczkami kwasu mlekowego. Lactovaginal jest lekiem bez recepty spełniającym wszystkie wymogi bezpieczeństwa, który zawiera pałeczki kwasu mlekowego, utrzymujące odpowiednie pH pochwy. Kapsułki dopochwowe są proste w użyciu, działają natychmiast po zastosowaniu, skutecznie pomagając w utrzymaniu kwaśnego odczynu i zahamowaniu wzrostu bakterii chorobotwórczych. Dobrym pomysłem jest stosowanie globulek także profilaktycznie, jeśli wiesz, że infekcje często powracają. Pamiętaj przy tym o właściwej higienie i pożegnaj się ze wstydliwym problemem!

Źródło/Foto: Mat. prasoweDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Piątek 12.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-12)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (14)

Awatar
Anonim
ja kiedyś stosowałam gynoxin i to byly glubulki dopochwowe na recepte, to jest to samo?
Dodano: 2018-06-26 14:06:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
i długo czekałaś na efekty?
Dodano: 2018-06-20 21:41:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
duzo jest srodkow bez recepty ale polecam ci hynoxin optima bo on dziala faktycznie przeciwgrzybiczo od srodka, reszta raczej zewnetrznie
Dodano: 2018-06-20 19:06:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
A ja miałam teraz wyjazd z pracy i chyba zaraziłam się czymś na basenie, ale nie wiem czy to grzybica. Coś na to znajdę w aptece?
Dodano: 2018-06-14 09:41:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
może spróbuj leków dopochwowych, na grzybice te są najskuteczniejsze..
Dodano: 2018-05-21 22:18:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
czy ktos cos poleca na skuteczne wyleczenie grzybicy?? stosowalam juzwiele lekow i nic nie pomoglo
Dodano: 2018-05-21 13:48:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
A ja nie przepadam za tymi probiotykami dopochwowymi, dlatego jak mam jakieś problemy okolic intymnych, to stosuję doustny lacibos femina, który ma dobrze dobrane szczepy bakterii i skutecznie radzi sobie z intymnymi infekcjami
Dodano: 2016-01-29 10:16:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
kiedy u mnie pojawia się infekcja intymna zakładam na noc invag dopochwowy lek probiotyczny, który dzięki zawartości aż trzech szczepów bakterii kwasu mlekowego szybko uzupełnia w nie florę pochwy, a zwykle zbyt mała ilość tych bakterii powoduje powstawanie infekcji
Dodano: 2015-08-28 22:15:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dla mnie problemem był nieprzyjemny zapach okolic intymnych, który szczególnie mi przeszkadzał w czasie ciąży. Ginekolog powiedział, że wszystko jest ok, nie ma żadnej infekcji. Zmieniłam więc moje zwykłe mydło na płyn lacibios femina pregna, który jest przeznaczony specjalnie dla kobiet w ciąży i nareszcie pozbyłam się problemu :) koniec przykrego zapachu a dodatkowo ten płyn fajnie nawilża i odświeża.
Dodano: 2015-06-06 23:04:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
kiedy pojawiaja sie uplawy albo jakies swedzenie, pieczenie pochwy, to od razu siegam po probiotyk ginekologiczny, zawsze jest to ten sam Lactovaginal, bo jest wedlug mnie najlepszy, dopochwowy, wiec dziala szybko, od wielu lat jest juz testowany w mojej rodzinie, wszystkie kobietki chwala go:) uplawy mijaja po kilku dniach, gdyby sie utrzymywaly, to na pewno zglosilabym sie do lekarza ale na szczescie nie musze!!
Dodano: 2014-10-01 22:26:03 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×