Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne

Niestety różne stany chorobowe okolic intymnych mogą przydarzyć się każdej z nas. Bakteryjna waginoza, grzybica pochwy, zakażenia bakteriami z przewodu pokarmowego to najczęstsze choroby intymne kobiet. Jak poradzić sobie ze wstydliwym problemem i znów cieszyć się pełnym komfortem życia?

Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne

Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne


Niepokojące objawy infekcji

Fizjologiczna wydzielina z dróg rodnych naturalnie nawilża pochwę. Jeśli zauważyłaś niepokojące upławy, które nie są bezwonne, przejrzyste lub białe, lecz mają zmieniony kolor, inną konsystencję lub przykry zapach,może być to oznaką bakteryjnej infekcji pochwy – waginozy.  Zakażenia bakteryjne i grzybica niestety lubią iść w parze. Jeśli pojawił się świąd, uczucie suchości, zaczerwienie lub obrzęk warg sromowych czy nawet ból, możliwe, że zachorowałaś na infekcję grzybiczną pochwy. Wszystkie te choroby trzeba koniecznie leczyć, ponieważ mogą prowadzić do ciężkich powikłań i dalszego zakażenia układu rodnego.

Dlaczego mogłaś zachorować? Przyczyny stanu chorobowego
Flora bakteryjna pochwy w naturalnym, zdrowym stanie charakteryzuje się obecnością pałeczek kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które w zdecydowanej większości stanowią jej skład. Nadają środowisku pochwy kwaśny odczyn,chroniący przed inwazją intruzów: chorobotwórczych grzybów, baterii i wirusów. Gdy pałeczek kwasu mlekowego jest za mało, dochodzi do zachwiania równowagi -  niektóre grzyby i bakterie (szczególnie bakterie beztlenowe, Gardnerella vaginalis, Coli i paciorkowce) zaczynają się gwałtownie rozmnażać. Pojawia się wtedy stan zapalny i infekcja.

Kapsułki dopochwowe - sposób na infekcje intymne
Czynnikami, które wpływają na zmianę składu mikroflory są:
• kuracje antybiotykami,
• zmiany hormonalne i menopauza (obniżony poziom estrogenów może prowadzić do suchości pochwy, dlatego bardzo ważne jest w tym czasie stosowanie nawilżanie pochwy np. kapsułkami dopochwowymi),
• chemioterapia, radioterapia,
• przyzwyczajenia seksualne i higieniczne,
• stres, który osłabia układ odpornościowy.

Co robić? Wylecz się skutecznie!
Nie należy ryzykować i leczyć się samodzielnie preparatami, które nie mają statusu leku. Inaczej bowiem leczy się zakażenia bakteriami Coli, inaczej bakteriami beztlenowymi. Zamiast stosować więc na własną rękę produkty reklamowane w telewizji, w pierwszej kolejności zgłoś się koniecznie do ginekologa! Lekarz po standardowym badaniu ginekologicznym i wykonaniu posiewu z wydzieliny, dobierze odpowiednie lekarstwa dopasowane do rodzaju infekcji.  W badaniu laboratoryjnym oceni też obecność pałeczek kwasu mlekowego. Wizyta u specjalisty jest konieczna – sama sobie nie poradzisz z bakteriami i grzybami. Po zakończeniu kuracji farmakologicznej należy upewnić się, udając się na badanie kontrolne,czy wszystko jest w porządku.

Jak sobie dodatkowo pomóc?
Dodatkowo, w momencie zachwiania naturalnej flory bakteryjnej, możesz zastosować probiotyk dopochwowy z pałeczkami kwasu mlekowego. Lactovaginal jest lekiem bez recepty spełniającym wszystkie wymogi bezpieczeństwa, który zawiera pałeczki kwasu mlekowego, utrzymujące odpowiednie pH pochwy. Kapsułki dopochwowe są proste w użyciu, działają natychmiast po zastosowaniu, skutecznie pomagając w utrzymaniu kwaśnego odczynu i zahamowaniu wzrostu bakterii chorobotwórczych. Dobrym pomysłem jest stosowanie globulek także profilaktycznie, jeśli wiesz, że infekcje często powracają. Pamiętaj przy tym o właściwej higienie i pożegnaj się ze wstydliwym problemem!

Źródło/Foto: Mat. prasowe