Kobiety, które regularnie się masturbują, łatwiej przechodzą menopauzę?

Wiele kobiet wstydzi się przyznać do masturbacji, a nawet obwinia się o to, że ją uskutecznia. Nie ma ku temu powodów. Samozaspokajanie może być nawet pomocne przy przetrwaniu menopauzy.

masturbacja

Zapewne niejedna z was zna powiedzenie, że "nieużywany przedmiot niszczeje". Wydawać by się mogło, że brzmi to... bez sensu, jeżeli używamy tego określenia w stosunku do pochwy, ale tak wcale nie jest.

Otóż kiedy kobieta regularnie się masturbuje, po menopauzie nie zauważa zmian w natężeniu pożądania seksualnego w odróżnieniu od kobiety, która wcale się nie onanizuje. W czasie orgazmu, organizm uwalnia hormony, dzięki czemu uregulowany zostaje poziom progesteronu, estrogenu i testosteronu. Musimy pamiętać, że to właśnie hormony odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała, sprawiając, że czujemy się zdrowe i szczęśliwe. Kiedy kobiece hormony nie są regulowane, możemy czuć brak pożądania, depresję, niepokój, rozdrażnienie i senność.Kiedy zbliżamy się do menopauzy, poziom estrogenu spada, co skutkuje m.in. większą podatnością na infekcje dróg moczowych, piersi mogą tracić na masie, a skóra staje się mniej elastyczna. Dlatego też regulowanie poziomu hormonów przez masturbację pomaga nam w lżejszym przetrwaniu tego ciężkiego dla niektórych okresu menopauzy.

Ponadto orgazm jest też ważny ze względu na stan pochwy. To właśnie w jego trakcie odpowiednio ćwiczymy mięśnie narządów rozrodczych.

Jak wiadomo, opinie na temat masturbacji są podzielone, lecz mimo wszystko coraz częściej zaczyna się o niej mówić bezpośrednio. Kiedy same sprawiamy sobie przyjemność, nie musimy liczyć na kogoś innego i w pełni satysfakcjonujemy własne ciało. Nie musimy się obawiać oceny np. gadżetów erotycznych, które sprawiają nam przyjemność.

Zatem nasze życie seksualne jest w naszych rękach.

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 26.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×