Laserowa korekcja wzroku

Jesteś już zmęczona codziennym noszeniem okularów, które przeszkadzają w uprawianiu sportu i wykonaniu idealnego makijażu? Skorzystaj z laserowej korekcji wzroku!

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzrokuLaserowej korekcji wzroku z powodzeniem mogą się poddać osoby w wieku od 18 do 55 lat. Ważne jest również to, aby wada wzroku utrzymywała się w stabilnej formie na minimum przez pół roku przed planowanym terminem zabiegu. Ponadto pacjent poddający się operacji powinien być zdrowy, nie może mieć infekcji wirusowej, ani innych dolegliwości.

Lekarze informują jednak, że nie wszystkie wady kwalifikują się do laserowej korekcji. Nie podlega jej starczowidoczność, czyli problem z czytaniem i widzeniem wynikający z podeszłego wieku. Osoby po 40. roku życia potrzebują okularów korekcyjnych dla lepszego komfort funkcjonowania, ale nie jest to problem, który się leczy.


JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Kilka minut przed rozpoczęciem zabiegu w szpitalu, pacjent otrzymuje specjalne krople znieczulające w trzech seriach. Kolejnym krokiem jest założenie na powieki specjalnej rozwórki, która sprawi, że oko będzie otwarte przez cały czas trwania zabiegu.

Pacjent zostaje poproszony o to, aby skoncentrował swój wzrok na laserowym znaku, który pojawia się przed nim. Podczas trwania całego zabiegu, który jest bardzo krótki, z reguły waha się od dziesięciu do czterdziestu sekund, pacjent musi skupiać swój wzrok na laserowym punkcie. Po zakończeniu zabiegu na oczy nakładany jest specjalny opatrunek, który należy nosić ok. godzinę. Po zabiegu niezbędne jest wykonanie badań kontrolnych.

POZNAJ PRZECIWWSKAZANIA DO LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU

- niestabilna wada wzroku

- cukrzyca

- jaskra

- zaćma

- stany zapalne oczu

- zespół suchego oka

- przemieszczenie źrenicy

- reumatoidalne zapalenie stawów

- toczeń

- zmiany na dnie oka

GWIAZDY RÓWNIEŻ REZYGNUJĄ Z OKULARÓW

Kilka dni temu polska top modelka Anja Rubik również postanowiła rozstać się z noszeniem okularów. Gwiazda zdecydowała się na operację oczu, aby nie korzystać już ze szkieł ani soczewek. W dniu zabiegu Anja ogłosiła swoją decyzję na Twitterze, która wywołała sporą sensację. Teraz modelka będzie zakładać jedynie modne okulary jedynie do sesji zdjęciowych lub na plażę.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzrokuLaserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku
Kliknij i dowiedz się, po jakie zdrowe przekąski powinnaś sięgnąć między posiłkami!

Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock/Twitter/Mat. prasoweDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 12.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
malinaz
Laserowa korekcja jest naprawdę super! Ja miałam wadę - 5 i poszłam do kliniki cmo laser w warszawie, wada mi zeszła, a ja wyrzuciłam okulary, wcześniej myślałam ze to bujda jednak moje marzenie się spełniło:)
Dodano: 2015-01-19 07:57:23 Zgłoś nadużycie
bakowska
O, serio? Ja robiłam laserową korekcję jednego oka w Lexum właśnie! Nie wiedziałam, że Ania też tam! Super!!! Bardzo się cieszę, że mamy coś wspólnego, ponieważ cenię ją!
Dodano: 2014-03-27 12:38:58 Zgłoś nadużycie
moinka
no właśnie słyszałam, że Anja Rubik miała zabieg w klinice Lexum... dała super przykład tego jak zadbać o swoje oczy :)
Dodano: 2014-03-10 12:09:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×