Marihuana pomoże kobietom cierpiącym na bóle menstruacyjne?

To problem wielu pań. Zdecydowałybyście się na sięgnięcie po marihuanę?


lecznicza marihuana.jpg

Leczenie za pomocą marihuany wzburza wiele kontrowersji. Badania naukowe wykazały, że zmniejsza ona ryzyko wystąpienia miażdżycy, przeciwdziała rozwojowi cukrzycy, a nawet hamuje rozwój nowotworów. Teraz do tej listy dołącza także łagodzenie bóli menstruacyjnych.

W celu złagodzenia tych kobiecych dolegliwości stworzono czopki z marihuany, zwane Foria Relief.  Zawierają one masło kakaowe z dodatkiem 240 mg tetrahydrokannabinolu (THC) i 40 mg kanabidiolu (CBD).

Jeżeli myślicie, że towarzyszy temu uczucie "odlotu", to jesteście w błędzie. Ich celem jest zmniejszenie bólu spowodowanego miesiączką, poprzez rozluźnienie mięśni i zmniejszenie tym samym skurczy.

Czopek dostaje się do zakończeń nerwowych macicy, jej szyjki i tkanki mięśniowej. Ulga przychodzi po ok. 20 minutach i utrzymuje się cały dzień. Lekarze jednak przestrzegają przed tym środkiem, ponieważ na razie nie jest on zatwierdzony przez Agencję żywności i leków (FDA).

Zobaczcie także: Bóle menstruacyjne - w Chinach przyznano kobietom "urlop menstruacyjny"

Każdy lek, zanim zostanie zakwalifikowany jako bezpieczny do użycia, musi być w pełni oceniony pod kątem ryzyka i korzyści. Byłbym bardzo zaniepokojony, gdyby kobiety stosowały ten produkt zanim zostanie w pełni poddany kontroli- powiedziała Helen Webberley.

Skusiłybyście się?Źródło: joy.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Czwartek 17.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Urlop menstruacyjny - tak czy nie?

    Urlop menstruacyjny

    Ten temat powraca jak bumerang od lat. Brytyjscy eksperci twierdzą, że kobiety dotknięte bólem menstruacyjnym, każdego miesiąca powinny dostawać trzy dni płatnego urlopu! Zobacz, w jaki… czytaj więcej

  • Jaki masz typ PMS?

    Jaki masz typ PMS?

    Czujesz się rozdrażniona, przygnębiona, ciągle głodna, towarzyszy Ci uczucie nabrzmienia, a ubrania w które mieściłaś się jeszcze kilka dni temu są za ciasne? Najprawdopodobniej jesteś… czytaj więcej