Matka udostępniła szokujące zdjęcia dziecka, aby przestrzec innych rodziców

Kobieta z Wielkiej Brytanii zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie, które zostało udostępnione kilkadziesiąt tysięcy razy.

Matka udostępniła szokujące zdjęcia dziecka, aby przestrzec innych rodziców

Małe dzieci są urocze i wiele osób by je całowało, ale niewiele osób wie, że może to być dla nich bardzo niebezpieczne. Claire Henderson umieściła na swoim Facebooku zdjęcie jej córeczki Brooke, aby przestrzec innych, czym grozi całowanie dziecka w usta. Kiedy maleństwo przychodzi na świat, odwiedza je wiele osób. Tak też było w przypadku córki Claire. Niestety jeden z gości, który pocałował jej córeczkę, był nosicielem wirusa HSV-1, który spowodował u dziecka wystąpienie opryszczki. 

Zobaczcie także: DZIECI NIE CHCĄ ZDROWO JEŚĆ - W SZKOŁACH TRWA BUNT PRZECIW NOWYM PRZEPISOM


Kiedy tylko podczas karmienia dziecka, matka zobaczyła zmiany na ustach dziewczynki (opuchnięcie i opryszczkę), natychmiast zawiozła ją do szpitala, gdzie lekarze odkryli, że oprócz zmian widocznych gołym okiem, maleństwo ma także rany w gardle. Matka podkreśla, że gdyby nie jej szybka reakcja, wirus mógłby się rozprzestrzenić na całe ciało i skończyć nawet śmiercią. Od razu sprawdzono, czy zmiany nie rozpowszechniły się na wątrobę i mózg Brooke. 

Zobaczcie także: DZIECI O NIECODZIENNYCH IMIONACH SĄ BARDZIEJ KREATYWNE?

Claire mówi, że wcześniej słyszała o śmiertelnych skutkach powikłań po opryszczce, które opisywali rodzice, jednak nie jest to temat zbyt rozpowszechniony chociażby w Internecie. To właśnie dlatego postanowiła umieścić na Facebooku zdjęcie swojej córeczki zarażonej opryszczką. Chciała przestrzec innych rodziców, lecz nie spodziewała się aż tak dużego zainteresowania internautów. Claire podkreśla: Mam nadzieję, że podniósł świadomość społeczną problemu i pomoże innym rodzicom szybko działać w takich przypadkach.Źródło: BuzzFeed
Foto: Facebook@Claire Henderson

Zobaczcie także: Dodał(a): Natalia , Wtorek 01.09.2015 (aktualizacja: 2015-10-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×