Najlepsze domowe sposoby na przejedzenie

Święta to czas, kiedy nasz żołądek jest zdecydowanie przepełniony. Co zrobić, kiedy czujemy się przejedzeni i towarzyszą nam niemiłe dolegliwości?

przejedzenie.jpg

Najlepsze domowe sposoby na przejedzenie

Święta to czas, kiedy zdecydowanie wszystko kręci się wokół dużej ilości jedzenia. Sama wigilia jest dla naszego żołądka sporym wyzwaniem, a kolejne dni wcale nie przynoszą mniej. To wszystko sprawia, że czujemy się ciężko i towarzyszą nam nieprzyjemne symptomy przejedzenia. Jak sobie z nimi radzić?

napar z ziół na przejedzenie 

Jest kilka prostych, domowych sposobów na świąteczne przejedzenie. Przede wszystkim możemy napić się wspomagających naparów z naturalnych ziół. Świetnie sprawdzi się napar z imbiru (może być świeży lub w proszku), który rozgrzewa i pobudza soki trawienne. W ten sam sposób działa także napar z majeranku.

Zobacz też: 7 ZIÓŁ IDEALNYCH NA PRZEJEDZENIE

Jeśli boli nas brzuch dobrze jest sięgnąć po napar z melisy lub rumianku, które złagodzą dolegliwości. Jeżeli niestrawność trwa dłużej można spróbować także naparu z dziurawca.

 

Masaż brzucha na przejedzenie

Ulgę w dolegliwościach może przynieść także delikatny masaż brzucha, a dokładniej podbrzusza. Sprawdza się to szczególnie, gdy przejedzeniu towarzyszą wzdęcia.

Zobacz też: POZNAJ ZIOŁA I PRZYPRAWY IDEALNE NA BÓL ŻOŁĄDKA I LEPSZE TRAWIENIE

Należy go wykonywać delikatnie, zgodnie z ruchem wskazówek zegara i powinien on trwać nie mniej niż 15 minut, a masowana osoba powinna leżeć na brzuchu.

Lecznicze mikstury na przejedzenie

Na dorosłych dobrze zadziała kieliszek wódki z pieprzem - pobudzi metabolizm, rozgrzeje i poprawi krążenie w jelitach. Powinno się wypić taki kieliszek przed lub zaraz po posiłku, by uniknąć niestrawności i uczucia przejedzenia.

Jednym z dawnych domowych sposobów jest także mieszanka łyżki octu jabłkowego, szklanki ciepłej wody i odrobiny miodu do smaku. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 24.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar