Niezwykła dieta księżycowa pozwala schudnąć 3 kilogramy w jeden dzień?

Cudownych i skutecznych diet powstały już setki. Tym razem dużą popularność zyskuje tak zwana dieta księżycowa. Na czym ona polega i czy faktycznie jest taka dobra?

dieta księżycowa.jpg

Niezwykła dieta księżycowa pozwala schudnąć 3 kilogramy w jeden dzień?

Rodzajów diet i pomysłów na sposoby odżywiania, które mają nam pomóc zrzucić zbędne kilogramy są tysiące - od prostych jednoskładnikowych diet, po skomplikowane systemy łączenia odpowiednich produktów. 

W ostatnim czasie dużą popularność zyskuje nieco ekscentryczna i zaskakująca prosta dieta nazywana księżycową. Już sama nazwa intryguje i sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, czy nasza waga może mieć cokolwiek wspólnego z księżycem?

Zobacz też: DIETA CZEKOLADOWA RUTH MOSCHNER - PODSTAWOWE INFORMACJE 

Według pomysłodawców diety - tak. Opiera się ona na koncepcji, która mówi, że księżyc wpływa na nasz organizm w podobny sposób jak oddziałuje on na oceany, czy rzeki na ziemi. Zasady diety są stosunkowo proste. Polegają one bowiem głównie na tym, że podczas każdego nowiu i każdej pełni księżyca należy zachować post i pić jedynie wodę i soki. 

 

Zaskakujące są jednak wyniki, które rzekomo można osiągnąć dzięki zastosowaniu diety księżycowej. Jej twórcy mówią, że daje ona możliwość zrzucenia nawet 3 kilogramów dziennie, a także oczyszczenie całego organizmu z toksyn. 

Jak widać dieta wcale nie jest bardzo skomplikowana, jednak, czy faktycznie może dawać takie efekty i zapewnić nam szczupłą sylwetkę?

Zobacz też: CO PIĆ, BY SCHUDNĄĆ? ZOBACZ PO JAKIE NAPOJE SIĘGAĆ NA DIECIE 

Absolutnie nie. Jeśli spojrzeć na to od naukowej strony, nie ma jednoznacznych dowodów, które mogłyby popierać działanie tej diety. Choć utrata 3 kilogramów w ciągu jednego dnia jest teoretycznie możliwa, to jest ona bardzo mało prawdopodobna. - mówi autorka " The Small Change Diet" Keri Gans. - Jeśli nawet się uda, to będzie to głównie woda, a wszystkie zrzucone "kilogramy" wrócą tak samo szybko jak odeszły. - dodaje.

Próba zastosowania i wprowadzenia w życie diety księżycowej nie musi być bardzo trudna, jednak nie powinniśmy oczekiwać, że efekty będą zaskakująco dobre i trwałe.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 09.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
slimcea to według mnie numer jeden jeśli chodzi o suplementy które spierają dietę i odchudzanie. Hamują łaknienie najlepiej z wszystkich które stosowałam. Waga leci już po tygodniu stosowania.
Dodano: 2015-09-11 10:18:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
dla mnie niezwykłym odkryciem w walce z otyłością okazały się tabletki Slimcea. Schudłam dzięki nim 12kg jeszcze na tych wakacjach. Rewelacja
Dodano: 2015-09-10 11:15:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×