O czym zwykle myślisz przed snem? Znamy listę tematów zakazanych...

Tymi sprawami lepiej nie zaprzątać sobie głowy wieczorami- odbierają Ci zdrowy sen!

zamyslonakoobieta.jpg
Zwykle przed snem zaczynasz analizować to, co wydarzyło się w ciągu dnia? Nic dziwnego- w końcu to jedyny moment, w którym zupełnie nic Cię nie rozprasza. Istnieją jednak tematy, o których lepiej nie myśleć... dla własnego dobra.

Według naukowców, pójście spać w złym nastroju sprawia, że przez cały następny dzień czujemy się zdenerwowani i rozdrażnieni. Taki nawyk może doprowadzić nawet do bezsenności... Najnowsze badania na ten temat zostały opublikowane w "Journal of Research in Personality". W eksperymencie wzięły udział trzy grupy ochotników. W pierwszej znaleźli się ludzie, którzy nie potrafili opanować gniewu, który przejmował nad nimi kontrolę. W drugiej grupie umieszczono osoby, które zmagały się z negatywnymi emocjami, jednak potrafili sobie z nimi radzić. Do trzeciej grupy przydzielono ochotników, którzy nie mieli żadnych problemów.  Naukowcy przez kilka tygodni analizowali zachowanie wszystkich uczestników eksperymentu- wnioski były oczywiste.

Okazuje się, że osoby, które potrafiły opanować negatywne emocje, nie miały żadnych problemów ze snem, natomiast ci, którzy cierpieli z powodu nierozwiązanych spraw, bardzo często zmagali się z bezsennością. O czym lepiej nie myśleć przed zaśnięciem?

Przede wszystkim o problemach finansowych, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Drugim tematem zakazanym są sprawy sercowe, które wywołują wiele emocji. Wieczorne zamartwianie się może szybko stać się Twoim nawykiem, a to z kolei jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Jak oczyścić umysł? 

Jeżeli już musisz się martwić, wyznacz sobie na to konkretną godzinę w ciągu dnia. Nie zostawiaj kłopotów na wieczór- przez ciągłe zamartwianie się masz mniej siły w ciągu dnia. Godzinę przed snem staraj się ćwiczyć. Aktywność pomoże Ci uspokoić zarówno ciało, jak i umysł. Tuż przed snem skieruj swoją uwagę na drobne sprawy, takie jak myślenie o tym, co zjesz na śniadanie. Wieczorami warto  słuchać wyciszającej muzyki. Dobrym pomysłem będzie również czytanie ulubionej książki- chodzi o to, aby choć na chwilę "odciąć" się od spraw, które Cię dręczą.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 18.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Thank you for your information that you've shared. It's really helpful for me.
http://www.gta5-wiki.com/cheats
Dodano: 2019-02-26 09:56:07 Zgłoś nadużycie
Anonim Dodano: 2018-08-21 11:03:36 Zgłoś nadużycie
Beciaczka
Marzysz o pięknej sylwetce i szczupłym ciele? A może chciałbyś pochwalić się efektownymi mięśniami? Te i wiele innych efektów gwarantuje najlepszy trener i dietetyk w Polsce! Zaufało mu tysiące ludzi, a Ty możesz być jednym z nich!
Wejdź na stronę → igortreneronline i przeczytaj opinie zachwyconych klientów !!!
Dodano: 2018-06-12 13:34:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
Chcesz schudnąć do wakacji?
Wejdź na stronę http://www.igortreneronline.pl i oddaj się w ręce profesjonalisty!
Tylko teraz do wygrania 10.000 zł!
Sprawdź, nie czekaj!
Dodano: 2018-05-06 22:03:57 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×