Odchudzanie jagodami acai - naprawdę jest skuteczne?

Poznaj całą prawdę o odchudzaniu z pomocą jagód acai!

acaiberry.jpg

Jagody acai to owoce, które rosną w ciepłym klimacie Ameryki Południowej. Mieszkańcy tamtych terenów już od XIX wieku znali i wykorzystywali ich cenne właściwości zdrowotne. Obecnie, swoista "moda" na te owoce przywędrowała także do Europy. Zwłaszcza kobiety upatrują w tych smacznych owocach swój sposób na zdrowe odchudzanie. Czy rzeczywiście jagody acai działają? Czy zgubimy dzięki nim zbędne kilogramy? 


Jagody acai - działanie

Te przypominające wyglądem borówki amerykańskie owoce przyspieszają metabolizm oraz, jeśli wcześniej występowały jakiekolwiek problemy trawienne, regulują pracę organów za nie odpowiedzialnych. Sprawia to, że łatwiej i szybciej tracimy zbędne kilogramy. 

Jakby tego było mało, jagody acai zawierają wiele cennych dla organizmu witamin i minerałów, które pomagają uzupełnić niedobory, a także są prawdziwą skarbnicą chroniących przed nowotworami przeciwutleniaczy. Czy to nie jest połączenie idealne? Jagody acai - dawkowanie

W Polsce nie można kupić jagód acai w formie owoców (nie transportuje się ich z Ameryki Południowej, bo podczas przewozu straciłyby swoje cenne właściwości), ale jedynie w formie suplementów diety - tabletek lub sproszkowanego ekstraktu. 

Zwykle przyjmuje się od jednej do dwóch kapsułek lub używa się około dwóch łyżeczek sproszkowanego ekstraktu, wszystko zależy od formy jagód acai, jaką wybierzemy oraz od naszych potrzeb. Jagody acai - skutki uboczne

Niestety, jak niemal wszystko, także i jagody acai mają swoje skutki uboczne. Ich zbyt częste podjadanie lub też zażywanie zbyt dużej dawki na raz może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych dolegliwości - głównie problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak biegunki, czy nadmierne oddawanie gazów. Pamiętajmy zatem - wszystko z umiarem!

zdjęcie: iStock Dodał(a): Natalia Fijał , Wtorek 06.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
fiołek
Moim zdaniem tylko kompleksowe działanie coś jest w stanie zmienić w naszej wadze na dłużej. Ja robiłam sobie intensywny spacer co drugi dzień, do tego jeszcze żywienie o regularnych porach codziennie i tabletki iqgreen, żeby spalić tłuszcz i zabezpieczyć przed jojo, czyli moją największą zmorą. I w trzy meisiące zrzuciłam 16 kilogramów, a to było pół roku temu i do dziś nic z tego nie wróciło :)
Dodano: 2016-09-07 12:37:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bardzo ciekawy artykuł o owocach acai. Nie wiedziałam, że przyśpieszają przemianę materii. Ciekawe zestawienie produktów, które przyśpieszają materię znalazłam też tutaj http://fit60dni.blogspot.com/2015/11/10-zdrowych-produktow-ktore-przyspiesza-przemiane-materii.html
Dodano: 2016-09-07 11:29:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×