Odpowiedni rozmiar biustonosza

Okazuje się, że większość z nas nosi zły rozmiar biustonosza! Za małe miseczki, za duże obwody, źle dopasowane kroje to podstawowe błędy każdej kobiety. Te wydawałoby się mało istotne błędy mogą prowadzić do deformacji piersi i złej postawy ciała!

Odpowiedni rozmiar biustonosza

Odpowiedni rozmiar biustonosza


Każda kobieta nosi biustonosz (a na pewno powinna!). Dobranie odpowiedniego rozmiaru to nie lada sztuka jak się okazuje. Niestety większość z nas źle przymierza i wybiera rozmiar stanika. Statystyki nie kłamią – no bo jak tu uwierzyć, że większość Polek nosi rozmiar 75B? Kiedy rozejrzysz się na ulicy, zauważysz jak różne typy i wielkość piersi ma każda z nas – to w jaki sposób wszystkie wchodzimy w jeden rozmiar. W Internecie znajdziesz masę stron i porad, jak tak naprawdę w odpowiedni sposób sprawdzić rozmiar biustu. Jeżeli to Cie jednak nie przekonuje, może warto pójść do profesjonalnego sklepu z bielizną, w którym brafitterka (kobieta, która zna się na rzeczy), zmierzy i dobierze odpowiedni rozmiar.

Jeśli nadal masz wątpliwości, to dodamy, że NIE JEST NORMALNE jeśli: podjeżdża Ci obwód na plecach, ramiączka Ci się wbijają, miseczki spłaszczają piersi, masz za dużo miejsca w miseczkach, tworzą się tzw. buły pod pachami, a fiszbiny Cie uciskają…

Nieprawidłowy rozmiar stanika, może za to skutkować: utratą jędrności i kształtu biustu, bólami kręgosłupa (!), wieczny ucisk w okolicach klatki piersiowej i deformacja piersi!

Twój rozmiar

Rozmiar twojego stanika to różnica między obwodami. Od jej wielkości zależy wielkość miseczki biustonosza. Odejmij więc mniejszy obwód od większego i zapisz wynik. Różnica między obwodami wynosi ok. 10-11 centymetrów? Jęsli tak - masz miseczkę A. Teoretycznie nawet jeżeli wyszłoby ci 100 cm pod biustem, a 110 w biuście – nosiłabyś miseczkę A. Twój rozmiar to 100 A. Naprawdę. W rzeczywistości od obwodu pod biustem trzeba będzie odjąć kilka centymetrów.

Jeżeli różnica wynosi ok. 12-14 cm, masz miseczkę B. Jeżeli 14-16 – C, 16,5 – 19 – D. I tak dalej. Krótko mówiąc, miseczka D nie oznacza, że masz bardzo duże piersi. 60 D to śliczny niewielki biuścik.Dodał(a): Ewa Nenko , Wtorek 14.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Wybierz idealny biustonosz dla siebie!

    Biustonosz idealny

    Szafa idealna to ta, w której znaleźć można coś odpowiedniego na każdą okazję. Bo tak, jak okazje, zmieniają się też nastroje i potrzeby. Jaką bieliznę wybrać, gdy chcemy się poczuć… czytaj więcej

  • Obalamy 5 mitów o stanikach!

    Mity o stanikach

    My kobiety mamy przeróżne relacje z naszymi stanikami. Raz je kochamy, innym razem ich nienawidzimy. Jedno jest pewne: istnieją pewne mity na ich temat, w które wszystkie wierzyłyśmy! Aż do… czytaj więcej