Olejek kokosowy jest znacznie lepszy w pielęgnacji jamy ustnej niż pasta do zębów

Pasty do zębów zawierają często dużo chemikaliów, które niekoniecznie są dla nas dobre. Czy alternatywą dla pielęgnacji jamy ustnej może być zwykły olejek kokosowy?

pielęgnacja jamy ustnej.jpg

Olejek kokosowy jest znacznie lepszy w pielęgnacji jamy ustnej niż pasta do zębów

 

Pielęgnacja jamy ustnej to bardzo ważna rzecz. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów, które mają nam pomóc utrzymać naszą buzię w dobrym stanie. Jednak większość past do zębów, czy płynów do płukania ust zawiera dużo chemikaliów, które niekoniecznie są dla nas dobre.

Naukowcy z  Athlone Institute of Technology w Irlandii przeprowadzili badania i znaleźli alternatywę dla dostępnych środków czyszczenia jamy ustnej. Jaką? Okazuje się, że jest nią olejek kokosowy, który ma bardzo dużo właściwości i składników, które są idealne do dobrej pielęgnacji jamy ustnej.

Niezwykłe właściwości olejku kokosowego według naukowców skutecznie walczą z próchnicą zębów i znacznie poprawiają ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Odkryli oni, że olejek ten skutecznie hamuje rozwój większości pojedynczych szczepów bakterii, które znajdują się w naszej buzi.

 

Okazało się także, że potrafi on zatrzymać szczególnie niebezpieczne grzyby Candida albicans, które bardzo często pojawiają się w jamie ustnej przy ubogiej diecie, która opiera się na przetworzonych produktach i cukrach. Zakażenie tymi bakteriami może objawiać się uczuciem ciągłego przemęczenia, wciąż nawracającymi infekcjami grzybiczymi, czy też problemami z trawieniem. Nie jest to zatem błaha rzecz, wręcz przeciwnie.

Badanie pokazało, że olejek kokosowy może być zatem świetną alternatywą dla wszystkich chemicznych środków pielęgnacji jamy ustnej, takich jak pasta do zębów, czy płyny do płukania ust, których używaliśmy do tej pory. 

Naukowcy dodają, że bardzo ważne jest, by olejek kokosowy, który kupujemy był naprawdę dobrej jakości, gdyż im lepsza jakość tym lepsze działanie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 15.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×