Opalaj się bezpiecznie

Lato w pełni! To czas, kiedy wyjeżdżamy na upragnione urlopy i oddajemy się błogiemu leniuchowaniu. W tym czasie bardzo chętnie korzystamy również z uroków słońca Pamiętajmy jednak, aby opalać się bezpiecznie!

Opalaj się bezpiecznie latem

Opalaj się bezpiecznie latem

Jeżeli większość lata planujesz spędzić w mieście, nie potrzebujesz specjalnie dużej ochrony przeciw promieniom słonecznym. Wystarczy, że przed wyjściem z domu posmarujesz swoje ciało balsamem z filtrem, może być nawet niski faktor. Na twarz nałóż nawilżający krem z filtrem.

Znacznie większą czujność muszą jednak zachować osoby, które planują spędzić letnie tygodnie na plaży, zwłaszcza jeśli wybierają się za granicę. Koniecznie trzeba wtedy spakować do walizki dużą ilość produktów do opalania z wysokim filtrem, minimum 23 SPF. Jeżeli jednak masz bardzo jasną karnację lub jesteś uczulona na słońce, smaruj się kilka razy dziennie kosmetykami o SPF 50, czyli tzw. blokerami, które nie dopuszczą promieni słonecznych do kontaktu z Twoją skórą.

Opalaj się bezpiecznie

Opalaj się bezpiecznie

Jeżeli zależy Ci na zdrowej opaleniźnie, musisz umiejętnie wybierać miejsce oraz czas opalania się. Jeżeli położysz się na leżaku w samo południe, to oprócz poparzenia słonecznego, może grozić Ci również omdlenie, a nawet udar. Nie daj samej sobie wpaść w pułapkę szybkiej opalenizny za wszelką cenę.

Opalanie rozpocznij stopniowo, dozując czas spędzony na słońcu. Pierwszego dnia może to być 30-60 minut, drugiego trochę więcej, i tak dalej. Wielogodzinne leżenie na słońcu spowoduje, że zewnętrzna warstwa twojej skóry zacznie schodzić, pozbawiając Cię w ten sposób pięknie  opalonego ciała. A tego przecież nie chcesz!

Opalaj się bezpiecznie latem

Opalaj się bezpiecznie

Podczas opalania nie zapomnij o ochronie swojej głowy przed słońcem. Czapeczka z daszkiem lub słomkowy kapelusz to absolutny must have. Zadbaj również o swoje oczy i nie zdejmuj okularów przeciwsłonecznych podczas chodzenia lub leżenia na słońcu.

Czasami (nawet jeśli będziesz zachowywała ostrożność podczas ekspozycji na słońcu), może się zdarzyć, że Twoja skóra źle zniesie opalanie, tj. stanie się podrażniona, zaczerwieniona oraz może piec. Jak najszybciej w takiej sytuacji powinnaś sięgnąć po łagodzący balsam po opalaniu. Najlepiej, jeżeli już wcześniej przygotujesz się na tę ewentualność i schłodzisz balsam w lodówce. do dodatkowo przyniesie ukojenie Twojej skórze.

Zobacz balsamy utrwalające opaleniznę!

Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Wybielanie dla wrażliwych

Jak stworzyć przyjemny klimat w domu

Zanim posłodzisz
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 06.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Na pewno większość z nas marzy o pięknej opaleniźnie, niemniej jednak oczywiście kąpiele słoneczne musimy dawkować z umiarem. Z resztą aby wiedzieć, jak opalać się zarówno zdrowo, jak i bezpiecznie, warto zapoznać się z artykułami, dostępnymi na http://opalanie.com.pl/jak-sie-opalac-na-wakacjach/ . Po ich lekturze będziemy mogły dużo lepiej zatroszczyć się o naszą skórę.
Dodano: 2017-09-19 08:40:26 Zgłoś nadużycie
ambrosia
Dokladnie, filtry to podstawa! Nawet gdy nie idziemy na plaze czy do ogrodka z planem opalania przez kilka godzin. Nawet w ciagu dnia gdy idziemy na spacer czy na zakupy slonce nam towarzyszy, wiec warto zaopatrzec sie w dobry krem z wysokim filtrem. U mnie drugi sezon w kosmetyczce seria Bikini Bielendy
Dodano: 2015-05-13 10:25:41 Zgłoś nadużycie
Audrey
Pamiętam jak podczas ostatnich wakacji mega się spaliłam na słońcu, od tej pory zawsze uzywam balsamów do opalania z jak najwyższym flitrem do czego i innych zachecam
Dodano: 2012-07-06 10:23:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×