Oto 5 powodów, przez które może być Ci ciągle zimno!

Niejednokrotnie zdarza Ci się, że za oknem piękna pogoda, innym osobom jest ciepło, a Ty masz zimne nogi i ręce? Przedstawiamy kilka możliwych przyczyn, dlaczego jesteś takim zmarzlakiem!

zimno.jpg

1. Pijesz za dużo zielonej herbaty

Zielona herbata jest bardzo zdrowa, poprawia trawienie, przyśpiesza metabolizm- pewnie dlatego pijesz jej bardzo dużo! Oczywiście nic w tym złego, jednak to ona może być powodem, przez który marzniesz. Okazuje się, że zielona herbata wychładza ciało. Spróbuj następnym razem dodać na przykład trochę imbiru- wtedy na pewno Cię rozgrzeje!

2. Jesteś odwodniona

Woda pomaga regulować temperaturę ciała. Odpowiednio nawodniony organizm utrzymuje temperaturę na właściwym poziomie. Odwodniony organizm staje się bardziej wrażliwy na działanie ekstremalnych temperatur.

Zobacz także: Okres- wymówka dobra na wszystko


3. Za mało ważysz

Jeśli masz dość niskie BMI, może być Ci zimno. Kiedy masz niedowagę, brakuje Ci odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, która chroni przed utratą ciepła i izoluje od niskich temperatur na zewnątrz ciała. Wtedy także masz zwolniony metabolizm, więc organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości ciepła.

4. Masz za mało masy mięśniowej

Jeśli masz małą masę mięśniową, są duże szanse, że będzie to powodem Twojego marznięcia, kiedy innym dookoła jest ciepło. Mięśnie pomagają produkować odpowiednią ilość ciepła w organizmie. Poza tym też podkręcają metabolizm.

5. Jesteś niewyspana

Kiedy jesteś zmęczona po źle przespanej nocy, metabolizm działa w wolniejszym tempie i przez to organizm wytwarza mniej ciepła. Brak snu sieje także spustoszenie w układzie nerwowym, wpływając na mechanizmy w mózgu regulujące temperaturę ciała.Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 19.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Światowy Dzień Mycia Rąk

    Światowy Dzień Mycia Rąk

    15 października z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ ustanowiono Światowym Dniem Mycia Rąk (ang. Global Handwashing Day). Inicjatywę na całym świecie wspiera Światowa Organizacja Zdrowia… czytaj więcej

  • Wakacyjne pułapki

    Wakacyjne pułapki

    Rozkoszując się na urlopie wolnym czasem, nie trać z pola widzenia swojego zdrowia! Na lato czekasz z utęsknieniem cały rok. Nie pozwól, aby przykre niespodzianki popsuły ci odpoczynek... czytaj więcej