Owoc dnia: czereśnie

Apetycznie wyglądają i pachną, a ich właściwości nie da się przecenić. Sezon na nie trwa w najlepsze, więc już dziś sprawdź, jaki mają wpływ na Twoje zdrowie i zajadaj się do woli!

Owoc dnia: czereśnie

Owoc dnia: czereśnie

Czereśnie są jednymi z najbardziej wartościowych owoców. Składają się w 80% z wody, i dodatkowo zawierają mnóstwo soli mineralnych (potas, fosfor, wapń, magnez, siarka, chlor, sód, cynk, mangan, jod, miedź,  żelazo) i witamin (C,A,PP,B1, B2, B5, B6, B12).

Jod zawarty w czereśniach wpływa na czynności tarczycy (WAŻNE: jest go więcej niż w rybach!) Wysoka zawartość potasu usuwa nadmiar soli, przez co mają dobroczynny wpływ na serce, nerki oraz stawy. Witaminy A i C odpowiedzialne są za nasze zdrowie oraz wygląd skóry - staję się bardziej napięta i jędrna. Zawarte w nich bioflanowoidy, odpowiedzialne są za opóźnienie procesów starzenia. Oczyszczają nasz organizm z toksyn i regulują przemianę materii.

Owoc dnia: czereśnie

Owoc dnia: czereśnie


U osób będących na diecie, owoce te, powinny znaleźć się w codziennym menu. Są niskokaloryczne – jedna czereśnia to 5kcal! Dieta na bazie czereśni oczyści i odtruje organizm. Są bogate również w węglowodany – fruktozę i glukozę. Bez obawy mogą objadać się nimi osoby cierpiące na cukrzycę, ponieważ zawartość sacharozy jest znikoma.


CIEKAWOSTKA:

Okład z rozgniecionych czereśni pomoże nam w migrenie. 

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 19.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×