Owoc dnia: jabłko

Jabłko to chyba jedno z najbardziej popularnych i najsmaczniejszych owoców. Oprócz tego, że jest przepyszne jest dodatkowo bardzo zdrowe. Korzystaj z dobrodziejstw tego owocu tym bardziej, że właśnie jest na nie sezon.

Owoc dnia: jabłko

Owoc dnia: jabłko


Anglicy mawiają: " jedz jedno jabłko dziennie a lekarz nie będzie Ci potrzebny ". Z pewnością jest w tym dużo prawdy. W tak niepozornym owocu mieści się bowiem kopalnia cennych dla zdrowia składników odżywczych i minerałów.

Jabłka zawierają bardzo duże ilości witaminy C, która wpływa na nasz układ odpornościowy a także spore ilości potasu, który wpływa nasz pozytywny nastrój oraz zapobiega męczącym skurczom. Należy pamiętać, że najwięcej cennych składników znajduje się pod skórką, dlatego starajcie się jeść jabłka w postaci surowej i nie obierajcie ich ze skórki.

Ważna informacja dla dziewczyn dbających o linię: jabłko to Wasz sprzymierzeniec w walce o piękną sylwetkę! Są niskokaloryczne, dają uczucie sytości a  bogactwo błonnika sprawia, że nasz metabolizm działa na podkręconych obrotach dzięki czemu przez cały dzień czujemy się lekko i bardzo fit.

Jako, że jabłka występują w kilkudziesięciu odmianach każda z nas znajdzie coś dla siebie. Jedzmy jabłka na zdrowie!

Owoc dnia: jabłko

Owoc dnia: jabłko

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Podgórska , Środa 25.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×