Pary, które razem trenują mają większe szanse na długi i udany związek?

Chcecie odkryć receptę na długi i udany związek? Czas zabrać się za ćwiczenie, ale wspólnie! Naukowcy odkryli bowiem ciekawą zależność między parami, które wspólnie trenują...

wspólny trening.jpg

Pary, które razem trenują mają większe szanse na długi udany związek?

Zdrowy tryb życia nadal jest bardzo popularny. Moda na bycie fit nie przechodzi, a w siłowniach można spotkać coraz więcej ludzi. 

Sport jest zaraźliwy i bardzo często bywa tak, że kiedy w naszym najbliższym otoczeniu ktoś się zmobilizuje do wysiłku, nam również jest się łatwiej zdecydować.

Okazuje się także, że treningi mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasz związek. Pary, które wspólnie trenują, zwiększają swoje szanse na długi i szczęśliwy związek - a przynajmniej tak pokazują najnowsze badania. Co więcej, dzięki wzajemnej motywacji do ćwiczeń są także zdrowsi.

 

Badania przeprowadzone na wydziale medycyny Uniwersytetu w Tel Avivie pokazały, że w przypadku, gdy ćwiczy kobieta, jest w stanie aż w 70 procentach przypadków zmotywować swojego partnera, by również o siebie zadbał, natomiast ćwiczący mężczyzna może być motywujący dla swojej partnerki w 40 procentach.

Zobacz też: 7 NIEZWYKŁYCH KORZYŚCI Z REGULARNEGO ĆWICZENIA 

Za regularnym wspólnym treningiem idzie oczywiście lepsze zdrowie, mniejszy stres, lepsza samoocena i przede wszystkim wspólne spędzanie czasu i pasja. To wszystko sprawia, że pary zbliżają się do siebie i są w stanie stworzyć lepszy partnerski i długi związek.

Jak widać z wspólnego ćwiczenia wynikają same korzyści, dlatego Ci, którzy jeszcze tego nie robią nie mają na co czekać, należy jak najszybciej wspólnie zacząć walczyć o szczupłą sylwetkę

A wy, ćwiczycie ze swoimi parterami? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 13.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×