Picie od 3 do 5 kaw dziennie może zmniejszyć ryzyko wczesnej śmierci?

Dobra wiadomość dla osób, które nie mogą żyć bez kawy!

piecie-kawy-a-zdrowie.jpgKochasz kawę i nie wyobrażasz sobie życia bez niej? Mogłabyś pić ją hektolitrami, tymczasem ciągle ktoś Cię stopuje "bo to nie zdrowe", "wysadzisz serce", "ile można"? Okazuje się, że można pić kawę i to nawet w sporej ilości, jeśli zależy Ci na długim życiu.

 Zobacz także: Najpopularniejsze rodzaje kaw na bazie espresso - infografika

Badania przeprowadzone przez Wydział Nauk o Zdrowiu przy Uniwersytecie Harvarda wykazały, że osoby, które piją dziennie od 3 do 5 kaw - kofeinowych lub bezkofeinowych - rzadziej umierają z powodu chorób serca, chorób układu nerwowego (m.in. choroby Parkinsona) czy cukrzycy typu 2. Rzadziej też popełniają samobójstwa. Wyniki nie wykazały, by picie kawy miało natomiast jakiś związek z zachorowaniami na raka. 

POLECAMY: Co o Tobie mówi kawa, którą pijesz?

Naukowcy przeanalizowali wyniki badań sporządzone w ciągu 30 lat i aktualizowane regularnie co 4 lata, w których pojawiały się informacje dotyczące sposobu odżywiania się i trybu życia prowadzonego przez uczestników badania, co pozwoliło im wysnuć takie, a nie inne wnioski. 

Badacze sugerują, że umiarkowane picie kawy może ochronić nas przed przedwczesną śmiercią z powodu chorób serca, chorób układu nerwowego i cukrzycy. Trudno jednak uznać 3-5 filiżanek wypitej kawy za umiarkowaną ilość. Wyniki wydają się dość kontrowersyjne, dlatego z wcieleniem ich w swoje życie lepiej poczekajcie, zanim zostaną potwierdzone. Każdy z nas ma też inny organizm, cierpi na inne choroby, dlatego przed włączeniem tej rewelacji do swojej diety lepiej, mimo wszystko, skonsultować się z lekarzem. 

Zobacz także: Jak pić kawę o poranku

Źródło: MilionKobiet.pl, zeenews.india.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 18.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Oczywiście we wszystkim trzeba znać umiar, tak samo przy piciu kawy, bo za dużo jej ilość picia w czasie ciąży, źle wpływa na dziecko http://actabio.pl/zdrowie/plusy-i-minusy-kawy/ chociaż oczywiście nie jest tak, że kawa tylko szkodzi, bo np: pobudza układ trawienny :)
Dodano: 2015-11-20 14:00:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×