Pigułki wczesnoporonne dla Polek od Kobiet na Fali

Dostępność pigułek wczesnoporonnych to nadal dość kontrowersyjny temat, który ponownie wraca, a to wszystko przez akcję organizacji Kobiety na Fali. Sprawdźcie, o co chodzi.

Pigułki wczesnoporonne dla Polek od Kobiet na Fali

Kobiety na Fali to organizacja, o której zapewne słyszeli wszyscy przeciwnicy aborcji. Bardzo głośno walczy ona o prawa kobiet. Ostatnią dużą jej akcją były statki aborcyjne. Polegało to na tym, że Holenderki wynajmowały statek, wypływały nim na wody międzynarodowe i to właśnie tam ginekolodzy, którzy współpracowali z organizacją, dokonywali aborcji. Ich celem było zapobieganie niebezpiecznym zabiegom, którym kobiety często się poddają ze względu na brak możliwości przeprowadzenia ich w profesjonalnych gabinetach z fachową pomocą. 

Zobaczcie także: Melissa miała nie żyć... przeżyła aborcję!

Teraz Kobiety na Fali zwróciły uwagę na inny poblem Polek - brak dostępu do "antykoncepcji awaryjnej", czyli tzw. "pigułki po". Dlatego też już 27 czerwca z Frankfurtu wystartuje dron z paczkami pełnymi pigułek wczesnoporonnych, które mają dolecieć do Słubic. 

Zobaczcie także: Paulina Młynarska ostro skrytykowała nową kampanię o macierzyństwie

Akcja została opisana w komunikacie:

W sobotę 27. czerwca "Abortion drone" po raz pierwszy przetransportuje paczki z pigułkami poronnymi z Frankfurtu nad Odrą w Niemczech do Słubic w Polsce.
Kampania ta jest owocem współpracy Women on Waves z berlińską grupą wsparcia dla Polek - Ciocia Basia, kolektywem feministycznym Feminoteka oraz inicjatywą feministyczną, walczącą o prawa kobiet - Porozumienie Kobiet 8 Marca.
"Abortion drone" pokaże różnice w realiach, w jakich żyją Polki, w porównaniu do realiów w innych krajach Europy. W niemal wszystkich europejskich krajach aborcja jest legalna, poza Polską, Irlandią i Maltą. W tych trzech krajach prawa kobiet nadal są łamane.

Zobaczcie także: Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 23.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×