8 najlepszych rad, które powinnaś usłyszeć po rozstaniu

Rozstania są bez wątpienia jedną z najbardziej trudnych sytuacji, które przeżywa człowiek. Dotyczą ogromnej ilości osób. Oznacza to, że istnieje wielu ludzi, od których po rozstaniu możesz dostać wsparcie. Jedno jest pewne. Nie ma na świecie dwóch takich samych rozstań. Jedne są zjadliwe i dramatyczne, a inne spokojne, z wzajemnym zrozumieniem i smutkiem, że miłość okazała się niefortunna. Niełatwo jest zrobić pierwszy krok, dlatego mam dla Ciebie kilka rad, które pomogą Ci stanąć na własne nogi.

iStock_83098705_SMALL (1).jpg

WYJEDŹ NA KILKA DNI

Najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić zaraz po rozstaniu, jest wyjazd na kilka dni. Nie ważne gdzie i jak daleko. Można odwiedzić rodziców lub znajomego, który mieszka w innym mieście. Wszystko po to, aby zmienić swój punkt widzenia danej sytuacji. 

POZBĄDŹ SIĘ WSZYSTKICH JEGO RZECZY

Nie pozwól, aby w każdym kącie Twojego mieszkania, gdzie nie spojrzysz, znajdowały się rzeczy należące do Twojego byłego partnera. Po rozstaniu posprzątaj wszystkie jego drobiazgi lub ubrania, które zostawił, zapakuj je w karton i wystaw za drzwi. Możesz poinformować go o tym smsem, a jeśli nie zjawi się w ciągu 48 godzin, napisz na kartonie, że rzeczy są do wzięcia.

NIE OBWINIAJ SIĘ

Jedna z najbardziej pomocnych rad, którą kobieta powinna usłyszeć po rozstaniu, jest przekonanie jej, aby nie obwiniała się o to, co się stało! Nie obwiniaj się! Coś nie wyszło i nie ma znaczenia, które z Was zawiniło. Nie wkraczaj świadomie w błędne koło, które być może zwróci Ci partnera na jakiś czas, ale nie zwróci Ci zdrowej i szczęśliwej relacji, którą możesz nawiązać z kimś innym.

ZACHOWAJ SPOKÓJ, NAWET JEŚLI JEST CIĘŻKO

Nie pozwól, aby Twoje emocje wzięły nad Tobą kontrolę. Rozstania nie są łatwe, być może zaczniesz panikować, ale później będziesz tego zwyczajnie żałowała. Spróbuj potraktować to, co się wydarzyło na zimno. Płacz. Płacz, jak najwięcej, ale rób to w gronie przyjaciół lub w zaciszu domowym. Pod żadnym pozorem nie dopuść do sytuacji kiedy rozpłaczesz się przy nim!

ROZPRASZAJ SIĘ

Zajmij swoje myśli. Wyjdź z przyjaciółmi, znajdź nowe hobby, udzielaj się jako wolontariuszka. Najprościej rzecz ujmując, rób wszystko, aby nie myśleć o „dobrych czasach”. Samotne siedzenie w mieszkaniu może Cię tylko zasmucić. Niemyślenie o tym, co przeminęło sprawi, że staniesz się silna samodzielnie.

ZAKAZ ŚLEDZENIA MEDIów SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Cokolwiek robisz w telefonie, nie porywaj się teraz na social media. Wierz mi. Naprawę nie chcesz wiedzieć co u niego słychać. Śledzenie jego poczynań po Waszym rozstaniu, wywoła jeszcze większy ból. Znajdź przestrzeń, aby pomyśleć o sobie.

OCZYŚĆ SWÓJ TELEFON

Ponieważ zamierzasz wyjechać, oderwać się od rzeczywistości i skupić na sobie, powinnaś usunąć jego numer z telefonu. W przeciwnym wypadku, za każdym razem, kiedy będziesz czuła się odrobinę nostalgicznie lub źle, wykorzystasz to, do pozostawienia mu wiadomości lub wykonania telefonu.

DAJ SOBIE CZAS NA GNIEW

Przede wszystkim powinnaś pogodzić się z faktem, że go straciłaś i przez jakiś czas będzie bolało. Jak długo? Nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Ciebie, ale w tym przypadku na pewno czas działa na Twoją korzyść. Nie spiesz się i nie rób niczego na siłę, a wkrótce staniesz na nogi z szacunkiem do siebie i zdeterminowaniem, aby iść dalej. Każdy potrzebuje czasu, aby opłakać stratę kogoś bliskiego. W zależności od tego, kim jesteś, może trwać to tygodnie, miesiące, a nawet lata. Na pewno pewnego dnia pomyślisz, że było to dobre i konieczne rozwiązanie

 Źródło: theberry 

Zdjęcie: iStock