Jak odnaleźć szczęście w małych rzeczach?

Czujesz, że w Twoim życiu czegoś brakuje, pomimo tego, że masz kochającą rodzinę, wspaniałą pracę i grono wspierających przyjaciół? W takim razie powinnaś zacząć żyć pełnią życia, poprzez uczenie się, że małe rzeczy, które Cię spotykają, wcale nie są pewnikiem. Istnieje wiele momentów, które łatwo przeoczyć, a potencjał do optymalizacji szczęścia w życiu, drzemie właśnie w nich. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

iStock-520296234 (1).jpg

Zanim wyjdziesz do pracy, rozciągnij się

Poranek może być najbardziej intensywną częścią dnia. Bardzo często kobiety nie mają czasu na poświęcenie chwili, by uświadomić sobie, jak wielkim błogosławieństwem jest obudzenie w sobie ekscytującego potencjału. Zamiast spieszyć się od pierwszego momentu, kiedy otworzysz oczy, weź kilka głębokich oddechów. Po wstaniu z łóżka rozciągnij mięśnie poszczególnych partii ciała, dziękując za to, co przyniesie dzień. Rozciągnie zakończ głębokim oddechem. Teraz możesz rozpocząć swój dzień.

Zrób zdjęcie w drodze do pracy

Czy mieszkasz w dużym mieście, czy w małym miasteczku nie ma to znaczenia. Podczas podróży do pracy, zaszalej i zrób kilka zdjęć. Kiedy wrócisz do domu, przyjrzyj się zdjęciom i pomyśl o tym, co czułaś, kiedy szłaś do pracy i czy dzień spełnił Twoje oczekiwania. Możesz być zaskoczona, jak wiele ciekawych momentów udało Ci się uchwycić na zdjęciu i jak wiele ciekawych momentów przeżyłaś w pracy.

Zatrzymaj się na kawie i porozmawiaj z osobą obok

Jeśli Twoja poranna kawa w pracy to nawyk, najprawdopodobniej rutynowo przemieszczasz się z nią do biurka. Wyłącz autopilota, skorzystaj z chwili przerwy i porozmawiaj z osobą, która również przyszła po kawę. Zobaczysz, że miła rozmowa sprawi, że będziesz czuła się radosna przez cały dzień.

Ciesz się przerwą na przekąskę z przyjacielem z pracy

Napieranie do przodu i wykonywanie obowiązków bez wytchnienia przez cały dzień, może być męczące, a Ty zasługujesz na miłą przerwę między ciężką pracą. Zachęć znajomego, aby zrobił to samo. Wspólnie znajdźcie przestrzeń do chwilowego relaksu lub udajcie się na krótki spacer. Koniecznie weźcie ze sobą kawałek czekolady. Jest bogata w przeciwutleniacze oraz pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Spakuj jedzenie i daj komuś chwilę szczęścia

Przyznaj, czy zawsze zjadasz cały posiłek, który zamawiasz w restauracji? Następnym razem poproś kelnera o plastykowe pudełko i zapakuj porcję, której nie zjadłaś. Ktoś na zewnątrz może marzyć o tym, żeby zjeść coś takiego. Kelner wyrzuci jedzenie do kosza, a Ty możesz przynieść komuś radosne chwile. Jeśli jesteś w stanie zebrać się na odwagę, kup dwie porcje i zjedz z osobą potrzebującą w jej otoczeniu. Nie zapomnij o ciepłej herbacie!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 22.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×