Jak wygrać z depresją?

Gdy w naszym życiu zdarzy się coś naprawdę przykrego to nie zawsze możemy sobie z tym poradzić.

Śmierć bliskiej osoby lub nieszczęśliwa miłość może z całą pewnością doprowadzić do depresji Gdy ta choroba dopadnie człowieka, to tak naprawdę nie wiadomo, co z tym zrobić. Bardzo często zamykamy się wtedy w mieszkaniu oraz unikamy kontaktów z innymi ludźmi. Z całą pewnością nie jest to odpowiedź na to jak poradzić sobie z depresją. Osoba, która choruje na tę chorobę nie zawsze jest tego świadoma. Często uważa, że to jest chwilowe i po prostu musi chwilę odpocząć i wszystko znowu będzie dobrze. Oczywiście nie zawsze tak jest. Jeżeli widzimy, że w naszym otoczeniu znajduje się taka osoba, która nie radzi sobie ze swoim życiem, to powinniśmy wiedzieć jak pomóc w depresji. Najważniejszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić, to być przy takiej osobie i nie doprowadzić do tego, żeby zaczęła ona myśleć o samobójstwie. Takie myśli pojawiają się bardzo często wśród osób chorych na depresję i są niebezpieczne.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zonja
Ja po śmierci bliskiej mi osoby nie mogłam długo do siebie dojść, załamałam się, ale ktoś polecił mi nervomix forte, więc poszłam do apteki bo jest bez recepty i pomógł. Nawet długo nie musiałam czekać na efekty. Pomógł też mojej mamie, nie musiałyśmy nawet iść do lekarza.
Dodano: 2017-03-08 20:21:52 Zgłoś nadużycie
matylda
Przede wszystkim dobra, wciągająca praca może nawet za granicą pomoże w wychodzeniu depresji. Ogłoszeń nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na http://www.aterima.pl. Prócz tego wsparcie przyjaciół i bliskich oraz oczywiście leczenie pomogą wyjść z depresji.
Dodano: 2017-01-21 17:11:52 Zgłoś nadużycie
mimooo
Psychiatra albo jakiś coach, którzy dadzą Ci powody i odpowiednią motywację do działania. Utrata kogoś bliskiego to bardzo trudne przeżycie. Trzeba umieć sobie z tym poradzić. Według Mateusz Grzesiak opinie, pomógł on niejednej już osobie wykaraskać się z problemów.
Dodano: 2016-06-20 09:52:47 Zgłoś nadużycie
inka28
moim zdaniem pomoc psychologa jest bardzo ważna, ponieważ pomoże Ci się uporać z problemem i wyjść z depresji
Dodano: 2016-04-29 10:51:58 Zgłoś nadużycie
majuniaa27
Wydaje mi się, że ruch i ćwiczenia to dobry pomysł...Zobacz może od razu wspomóż się jakimiś suplementami?
Dodano: 2015-12-07 12:30:40 Zgłoś nadużycie
annia
po śmierci bliskiej osoby zdecydowałam się na psychoterapię , niestety nie zawsze samemu można sobie pomóc
Dodano: 2013-12-16 14:55:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×