Lista najlepszych i najgorszych zawodów dla wrażliwych i empatycznych kobiet

Niektóre z tych zawodów dodadzą Ci energii, inne spowodują, że będziesz całkowicie przytłoczona. Może już czas zmienić zawód?

iStock-524885582.jpg

Poczucie spełnienia w związku z wykonywanym zawodem, przychodzi wyłącznie wtedy, jeśli możesz kierować się własną intuicją, namiętnością i kreatywnością. Próba stania się kimś, kim się nie jest, powoduje, że stajemy się nieszczęśliwe i wypalone. Zobacz, które zawody pozwolą Ci na wykorzystanie Twojej wrażliwości, a które sprawią, że poczujesz się niedowartościowana i zniszczona. 

Zawody stworzone dla empatycznych i wrażliwych kobiet:

  • Właścicielka firmy,
  • Dziennikarka,
  • Artystka,
  • Prawniczka,
  • Trenerka, 
  • Lekarka.


Tradycyjnie, empatyczne i wrażliwe osoby najlepiej odnajdują się w zawodach, które nie są przepełnione stresem, zawodach indywidualnych oraz w mniejszych firmach. Największe spełnienie daje im praca w domu, z dala od zgiełku wielkich biurowców i energetycznych wampirów. Ze współpracownikami wolą komunikować się za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Odpowiedni dystans daje im poczucie bezpieczeństwa. W takich zawodach mogą samodzielnie zaplanować czas pracy i odpoczynku.

Na szczęście coraz częściej pracodawcy dostosowują się do potrzeb pracowników, dlatego wielu z nich ma możliwość pracy z domu. Jeśli pracujesz z domu na pełny etat, pamiętaj o spotkaniach z ludźmi. W przeciwnym razie Twoja osobowość podświadomie może odczuwać poczucie izolacji. Balansuj swoim czasem spędzonym w gronie ludzi. 

Wiele empatycznych osobowości odnajdzie się dobrze w zawodach, które opierają się na niesieniu pomocy innym. Niestety, aby rozwijać swoją wrażliwość, muszą wykształcić w sobie umiejętność odcinania się od stresu. Wysoka stymulacja zmysłów wymaga profesjonalnego podejścia do odpoczynku. Empaci są cenni dla niemalże wszystkich zawodów, ale istnieją takie, które z pewnością negatywnie wpłyną na ich psychikę.

Oto zawody, których najprawdopodobniej powinnaś unikać:

  • Sprzedawca, 
  • Specjalista ds. reklamy,
  • Specjalista ds. public relations,
  • Pracownik korporacji.


Niewiele empatycznych kobiet odnajdzie się w roli sprzedawcy, zwłaszcza jeśli dodatkowo są introwertyczkami. Radzenie sobie z ludźmi zabiera zbyt wiele energii. Praca z gniewnymi klientami wymaga bardzo dużo stanowczości, a dodatkowo ich emocje mogą przepływać na osobę wrażliwą i empatyczną. Zawody o wysokim poziomie intensywności mogą być niszczące. Mentalność korporacyjna może doprowadzić do nadmiernego stresu oraz wyczerpania.


Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 31.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Bardzo polecam wszystkim kobietom stworzenie swojego biznesu w sieci. Przede wszystkim w żaden sposób nie będziecie ograniczone wyborem branży. Po drugie możecie to pogodzić z wychowaniem dziecka. Sama mam dwie strony internetowe i sklep online i jestem bardzo zadowolona z tego biznesu. Oczywiście jeśli nie potraficie same zrobić strony www co nie jest proste to skorzystajcie z jakiejś fajnej agencji interaktywnej. Zobaczcie tylko najpierw jakie strony internetowe robili do tej pory. Ja swoje wszystkie witryny robiłam w agencji Media River z Warszawy. Uważam, że naprawdę zrobili kawał świetnej roboty. Jeśli znacie jakieś inne firmy to dajcie znać. Podaję linka https://mediariver.pl/strony-internetowe-rodzaje-i-cennik/
Dodano: 2018-03-03 08:44:11 Zgłoś nadużycie
madline
osoba wrażliwa na właściciela firmy? Jakoś nie idzie mi to w parze niestety. Jak się jest właścicielem biznesu to trzeba mieć twardy tyłek i zasuwać ile wlezie. W takim zawodzie raczej miękkie serce nie popłaca. A gdzie zawody związane z opieką, takie jak przedszkolanka, opiekunka osób starszych http://www.veritas-opieka.pl/. To przecież podstawa jeśli chodzi o osoby wrażliwe i empatyczne.
Dodano: 2017-12-14 15:00:12 Zgłoś nadużycie
Alcia
a wspomniane miejsce na wakacje...hmm...ja musiałabym pewnie jak moja znajoma wziąć pożyczkę https://www.euroloan.pl/aktualnosci/10%20ciekawostek zeby na takie wakacje móc sobie pozwolić. Ona pożycza co roku na tę okolicznosć i później spłaca, a wakacje fakt ze zawsze mają luksusowe i cudowne;) jak kto lubi, i co kto lubi:)
Dodano: 2017-08-18 10:36:53 Zgłoś nadużycie
Alcia
niektóre zawody wymagają jednak wyjątkowo mocnej psychiki, odpornosci, jak u lekarzy, ratowników medycznych, strażaków czy policjantów...służb wszelkiego rodzaju. Do tego nie każdy sie nadaje, wiec jest top jednak w zwiazku, aczkolwiek tak jak piszesz jak ja sie nie czuję to wiadomo ze na lekarza czy ratownika medycznego nie pójdę, fakt;)
Dodano: 2017-08-18 10:35:03 Zgłoś nadużycie
aleksandrace
Uważam, że niektóre zawody powinny być faktycznie dostosowane do typu ludzi, ale niekoniecznie charakterem. Każdy powinien znaleźć pracę, która mu odpowiada, ale nie powinno być też zbyt lekko. Nad psychiką i charakterem warto popracować, a wakacje zawsze możemy spędzić w luksusowym miejscu http://www.hotelponiatowski.pl/. Odpoczynek powinien się kojarzyć z miejscem całkowicie oderwanym od pracy. :)
Dodano: 2017-08-15 11:46:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×