TOP 3 sposoby na odcięcie się od byłego w sieci

Czy istnieją sposoby, aby odciąć się od swojego byłego partnera, skoro wciąż podglądasz go na portalach społecznościowych? Nawet jeśli nie przyznasz tego głośno, na pewno nie raz sprawdzałaś, jak wygląda teraz jego życie. Chciałabyś przestać to robić, ale nie wiesz jak? Oto najskuteczniejsze sposoby!

iStock-638437562.jpg

Ludzie podświadomie i biernie komunikują o swoim życiu poprzez media społecznościowe. Oczywiście wiele tych komunikatów jest kreowaniem rzeczywistości na nowo, jednak w dużej mierze zazwyczaj mają adresatów. Należy jednak zwrócić uwagę na moment, kiedy narracja ta staje się zbyt przygnębiająca i jest jej zbyt dużo. Media społecznościowe to ogromne pole do popisu dla wyobraźni.  Widzimy zdjęcia, filmy, aktualizację informacji o pracy, ale bardzo mało kontekstu tych wydarzeń. Czasami śledzenie byłych partnerów może niestety wymknąć się spod kontroli i przerodzić się w uzależnienie. Zobacz, jak wylogować się z życia byłego partnera. Oto trzy rzeczy, które należy rozważyć po odcięciu więzi w rzeczywistym życiu.

Musisz chcieć przestać

Pierwszy krok jest najważniejszy, ponieważ jeśli nie chcesz przestać tego robić, to nie przestaniesz. Całkowite odcięcie jest bolesne i irytujące, ponieważ śledzenie wciąż wydaje się pociągające. Jeśli złapałaś się na płakaniu w nocy, ponieważ zobaczyłaś coś na stronie ex partnera, musisz być uczciwa wobec siebie i przyznać, że nie jest to zdrowe. Pamiętaj, że przyznanie się jest pierwszym krokiem.

Prześlij miłość

To może wydawać się szalone, ale pomyśl tylko, kiedy kogoś nienawidzisz, ta nienawiść wciąż Cię otacza, trwa. To właśnie miłość jest sposobem na wyzwolenie. Rozważ przesłanie miłości, bo w przeciwnym wypadku zawsze będziesz chciała sprawdzać, czy po rozłące Twój były ma się gorzej. To prowadzi do obsesyjnej nienawiści. Kiedy na Twojej drodze pojawia się wróg, pierwszą rzeczą, którą mogłabyś o nim pomyśleć, jest to, że najwidoczniej ma obsesję, jeśli ma czas zajmować się Twoim życiem. Spróbuj myśleć o swoim byłym dobrze. Nie musisz się do niego odzywać. Nie ma potrzeby, aby osoba, z którą się rozstałaś, pomagała Ci leczyć rany.

Pamiętaj, że Instagram to nie realne życie

Nawet jeśli jesteś ponad rozstaniem i Twoje życie poszło dalej, wciąż mądrze jest, nie dać się zawładnąć ciekawości. Nie warto ryzykować i dopuszczać do siebie negatywnych myśli. Wszyscy ludzie na swój sposób w głowach tworzą teorie. Głównie wtedy, kiedy nie znają wystarczająco dużo faktów. To właśnie dlatego media społecznościowe są tak mylące. Chęć rozszyfrowania każdego komentarza i każdej nowej obserwowanej osoby może przyprawić o zawroty głowy i chorą obsesję. Pamiętaj, że w Internecie ludzie dzielą się wyłącznie tym, czym chcą się dzielić. Budują postrzeganie tego, jak chcą być postrzegani.

Bądź dla siebie dobra i pamiętaj, że myślenie o kimś, do kogo żywiło się uczucia, jest w porządku. Nie pozwól, aby publikowane przez Twojego byłego partnera zdjęcia, filmy i komentarze stanowiły o tym, kim jesteś. Wybierz prawdę i żyj w teraźniejszości.  

Zdjęcia: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 18.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×