Potrzebujesz pomocy lekarskiej w święta? Sprawdź gdzie jej szukać

Chociaż nikt tego nie chce, to jednak może się przydarzyć, że w święta będziemy potrzebowali profesjonalnej pomocy medycznej. Co wtedy robić? Podpowiadamy!

pierwsza_pomoc

Potrzebujesz pomocy lekarskiej w święta? Sprawdź, gdzie jej szukać


Niestety bywa i tak, że w święta, zamiast cieszyć się spokojem i rodzinną atmosferą, mamy problemy ze zdrowiem. Najczęściej są to niestrawności, zatrucia, ale zdarzają się także przeziębienia oraz złamania. Potocznie mówi się, że "na źle niewiele trzeba" i "choroba nie wybiera". Jak wiadomo, w świątecznym czasie przychodnie są zamknięte, a poza tym często jesteśmy poza własnym miejscem zamieszkania i nie wiemy gdzie szukać pomocy.

Na szczęście nie musimy się obawiać problemów związanych z rejonizacją i możemy udać się do każdej placówki medycznej, która jest czynna. Informacje o miejscu, w którym znajdziemy pomoc uzyskamy na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeżeli wcześniej wiemy, że będziemy potrzebowali pomocy pielęgniarskiej wynikającej z dłuższego leczenia, czyli np. podania zastrzyku, informacje o tym gdzie możemy się udać w święta znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przychodni.

Czasami jednak nie od razu potrzebujemy pomocy lekarskiej i wystarczą zwykłe lekarstwa bez recepty, jak np. leki na przeziębienie czy wzdęcia. Wtedy też najlepiej udać się do najbliższej apteki, która nawet jeżeli nie jest czynna, to powinna mieć wywieszoną karteczkę z informacją o najbliższym dyżurującym miejscu.

Życzymy wam zdrowych świąt!Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 24.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar