Poznajcie 3 propozycje śniadania idealnego na... kaca!

Czasem po dobrej imprezie, oprócz miłych wspomnień o poranku czeka nas także mniej przyjemna niespodzianka jaką jest kac. Jak sobie z nim poradzić? Oto produkty, które mogą w tym skutecznie pomóc.

sposób na kaca.jpg

Poznajcie 3 propozycje śniadania idealnego na... kaca!

Z pewnością nie raz zmagaliście się z uciążliwym efektem kaca. Ból głowy, suchość w ustach i inne dolegliwości, które są efektem zbyt dużej dawki alkoholu, mogą być naprawdę uciążliwe.

Sposobów na kaca jest z pewnością wiele. Każdy z nas próbuje innych metod i inaczej stara się walczyć z tym, czasem niemałym, problemem. Ci bardziej złośliwi twierdzą, że najlepszym sposobem na kaca, jest nie pić alkoholu, jednak my mamy dla was kilka innych cennych rad. Poznajcie produkty, które warto jeść następnego dnia, gdyż pomogą wam zminimalizować, a nawet pozbyć się efektów słynnego bólu głowy, nieustannego pragnienia, czy innych dolegliwości. 

Propozycja I

Bardzo dobrym śniadaniem, które pomoże nam zmierzyć się z problemem kaca jest zestaw złożony z krakersów, banana, kilku multiwitamin i szklanki wody. Zawarta w krakersach sól pomoże przywrócić Twojemu organizmowi dobre nawodnienie, tak jak i szklanka wody. Witaminy natomiast uzupełnią niedobory, a potas znajdujący się w bananie unormuje ciśnienie krwi.

śniadanie 1.jpg

Propozycja II

Jeśli jesteście fanami słodkiego śniadania, możecie zafundować sobie tosta z miodem oraz dok pomarańczowy. Upieczony chleb zapewni dostarczenie kalorii, fruktoza zawarta w miodzie pomoże pozbyć się resztek alkoholu z krwi, a sok pomarańczowy uzupełni niedobory witaminy C.

śniadanie2.jpg

Propozycja III

Trzecia propozycja jest dla tych, którzy lubią zjeść na śniadanie dobrą kanapkę. Tost z jajkiem oraz pomidorem, a do tego pyszna ciepła kawa z pewnością postawią was na nogi. Tost dostarczy energii, cysteina zawarta w jajku pomoże usunąć toksyny z organizmu, a potas zawarty w pomidorach, tak jak w przypadku bananów unormuje ciśnienie.

śniadanie 3.jpg

W walce z kacem dobrze sprawdzi się także tradycyjny rosół, który nawodni organizm, koktajl z truskawek uzupełni niedobory witaminy C i wyrówna ciśnienie, sok z kiszonych ogórków, jak i same ogórki to już klasyk, który z pewnością pomoże w dolegliwościach. 

A wy, jakie macie sposoby na kaca? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 28.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×