4 produkty, które naturalnie oczyszczają organizm

Jeśli chcesz oczyścić organizm, wcale nie musisz iść do apteki po przeznaczone do tego specyfiki. Wystarczy kupić na bazarku odpowiednie naturalne produkty, które wspomogą oczyszczanie organizmu.

shutterstock.jpg
1. Buraki
Zawierają dużo żelaza i kwasu foliowego, co bardzo korzystnie wpływa na parametry krwi. Co więcej, to warzywo jest nieocenione w walce z zaparciami. Polecamy zrobienie koktajlu z buraka, połówki jabłka, połówki banana oraz jogurtu naturalnego! Pyszne i zdrowe!

2. Cytryna
Obecne w niej kwasy organiczne oraz witamina C skutecznie wspomogą detoksykację, co pomaga szczególnie po spożywaniu napojów wysokoprocentowych. Warto pić codziennie na czczo wodę z sokiem z cytryny oraz skrapiaj nim sałatki.

Zobacz także; Porada dietetyka: Zielone menu bogate w kwas foliowy

3. Imbir
Imbir pobudza przemianę materii, a także ma silne działanie odtruwające. Przygotuj napój oczyszczający: 1,5 l wody, 1 ogórek, cytrynę, limonkę, 2 gałązki mięty oraz 5 plastrów imbiru.

4. Czosnek
Oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii, wspomaga również działanie wątroby. W gorące dni polecamy warzywny chłodnik z dodatkiem czosnku.

Fot: Shutterstock

Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 28.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×