Co się dzieje w organizmie po spożyciu alkoholu?

Głosy na temat szkodliwości alkoholu nie milkną. Zobaczcie filmik obrazujący działanie tej toksyny na nasz organizm.

Co się dzieje w organizmie po spożyciu alkoholu

Alkohol jest używką, którą prawie każdy choć raz w swoim życiu spożywał. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego imprezy, czy spotkania towarzyskiego. Inni nie zasną bez kieliszka alkoholu, o którym otwarcie mówi się, że jest toksyną. Czy zatem go spożywać? Trwają badania tej kwestii. Ostatnio było głośno o teorii jednego z lekarzy, byłego eksperta Światowej Organizacji Zdrowia, dr Kari Poikolainena twierdzącego, że spożywanie alkoholu lepiej wpływa na nasze zdrowie od abstynencji (więcej przeczytacie TUTAJ).

Jednak z tymi wynikami nie zgadza się reszta środowiska medycznego. Nie da się ukryć, że spożywanie alkoholu, szczególnie w dużych ilościach, działa niszczycielsko na organizm. Cierpią żyły, żołądek, wątroba, serce, mózg. Nie bez przyczyny wielu alkoholików boryka się z marskością wątroby, rakiem trzustki, czy zawałami serca. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z działania tej toksyny.

Jak się okazuje, już najmniejsza liczba alkoholu może nam zaszkodzić, nie wspominając o kobietach w ciąży, które oprócz swojego zdrowia, narażają także nienarodzone dzieci.

Nasza psychika jednak ma to do siebie, że jeżeli nie zobaczymy czegoś na własne oczy, to zagrożenie nie do końca do nas dociera. Wszystkim tym, którzy są ciekawi, jak alkohol wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, polecamy zapoznanie się z poniższym filmem.
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ YouTube
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 21.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×