Ćwiczenia, które pomogą ci wypocząć po ciężkim dniu

Ciągły pośpiech, napięcie, pamiętanie o wszystkim, codzienne powtarzanie po pracy tych samych czynności: obiad, sprzątanie i sen przed telewizorem, o najlepszy sposób na to, aby obudzić się za kilka lat i zrozumieć jak dużo czasu się straciło. Wieczór to idealny moment, aby miło na siebie spojrzeć. Tych kilka prostych ćwiczeń przed snem pozwoli ci się zrelaksować i zregenerować.

sen sen.jpg

ZAKOŃCZ RUTYNĘ

Praca na pełen etat w wyznaczonych godzinach, często powoduje, że nie możesz poświęcić sobie ani chwili? To znaczy, że niebezpiecznie zaczynasz popadać w rutynę. Uwolnij się od niej i raz na jakiś czas wieczorem, zrób coś szalonego. Idź do restauracji, w której nigdy nie byłaś, posłuchaj muzyki, która dotychczas nie była w kręgu twoich zainteresowań, ugotuj coś, czego nie zwykłaś jeść.

UWOLNIJ SIĘ OD PRACY

Jeżeli czujesz, że twoja głowa pęka od osaczających myśli związanych z pracą, spróbuj uwolnić się od niezakończonych zadań. Przestaw się na inny rytm. Zrelaksuj się. Znajdź miejsce, w którym będziesz sama. Zakotwicz swoją świadomość w chwili obecnej. Oddychaj głęboko i słuchaj się przez mniej więcej minutę. Nazwij pozytywnie swoje negatywne emocje takie jak smutek, irytacja, gniew, pozwól im być tam, gdzie chcą i przemawiaj do nich życzliwie. Powoli otwieraj oczy i delikatnie zmieniaj pozycję. Odpręż się i oddychaj świadomie.

SPACER W WYOBRAŹNI

Podaruj sobie chwilę relaksu przed snem i zabierz się na spacer w myślach. To proste ćwiczenie pozwoli ci oczyścić umysł i uwolnić od negatywnych emocji. Niech to zadanie będzie dla ciebie twórczym zwolnieniem tempa.

POZBĄDŹ SIĘ NAPIĘCIA

Zamknij oczy i skoncentruj się na znalezieniu w swoim ciele napięcia, które gromadziło się przez cały dzień.  Poczynając od stóp, napinaj na minutę i rozluźniaj kolejne partie ciała. Powtórz proces dwa razy, odpręż się i powoli zapadaj w spokojny sen.

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 26.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
iwonapetlinska
Dobre ćwiczenia, odpoczynek jest bardzo ważny dla organizmu.
Dodano: 2016-07-26 23:50:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×