Czy jagody acai odchudzają?

Nazwa jagód acai być może brzmi egzotycznie, ale od niedawna specjaliści zajmujący się dziedziną zdrowego żywienia polecają wprowadzać je do jadłospisów. Zobacz, jak bardzo wartościowe mogą być również dla Twojego organizmu!

jagody acai.jpg

Jagody acai cieszą się coraz większą popularnością. Ten owoc pozyskiwany jest z drzew palmowych rosnących na terenach Ameryki Południowej. Poza minerałami i witaminami zawierają ogromne ilości przeciwutleniaczy, które przeciwdziałają procesowi starzenia. Antyoksydanty zawarte w jagodach acai są idealne dla osób cierpiących na działanie stresu oksydacyjnego. Peruwiańczycy używają ich jako środek zwalczający gorączkę, a plemiona zamieszkujące Amazonię leczą nimi wrzody i krwotoki. Przypominają borówki, ale różnią się od nich smakiem i tym, że posiadają pestkę. Te małe jagody zajmują jedno z pierwszych miejsc na liście najzdrowszych pokarmów świata!

SOK Z JAGÓD ACAI

Sok z jagód acai jest idealnym narzędziem do walki z otyłością. Jego mała dawka pomaga zachować szczupłą sylwetkę i pozytywnie wpływa na zdrowie. Dzieje się tak, ponieważ poprawia metabolizm i kondycję fizyczną organizmu. Sok z jagód acai wspomaga pracę układu krwionośnego, dzięki czemu może pomóc uniknąć miażdżycy i choroby wieńcowej. Poza układem krwionośnym umożliwia również prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego i mięśniowego. Ten sok jest drogocennym źródłem przeciwutleniaczy, zatem idealnie sprawdza się w czasach, w których żyjemy. Zanieczyszczone środowisko, przetworzona żywność i sztuczne konserwanty mają bardzo negatywny wpływ na nasze organizmy. Kobiety będą zachwycone efektami, jakie przynosi picie soku z jagód acai ze względu na jego niesamowite działanie zapobiegające starzeniu się skóry. Łagodzi on także dolegliwości związane z bólami menstruacyjnymi i problemami hormonalnymi. U mężczyzn zahamuje rozrost prostaty.

TABLETKI Z JAGÓD ACAI

Badania potwierdzają pozytywne działanie jagód acai. Owoce te zawierają witaminy z grup A, B, C i E zatem osoby przyjmujące tabletki z jagód acai ochronią organizm przed wyjałowieniem podczas odchudzania. Te tabletki bardzo często są wzbogacane również o inne składniki np. ekstrakt z zielonej herbaty czy błonnik. Wydawałoby się, że tabletki z tego egzotycznego owocu będą stanowiły nie lada wyzwanie, jeżeli chodzi o ich cenę, ale pudełeczko, które zagwarantuje nam miesięczną kurację, kupimy już od 20 zł. Tabletki i sok są idealnym rozwiązaniem, ponieważ w naszym kraju świeże owoce niestety nie są dostępne. Pamiętajcie także, że mit krążący na temat tego jakoby jagody acai zwalczały choroby, jest niestety nieprawdą. Można traktować je jedynie jako suplement diety.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 25.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×