Dłonie powiedzą prawdę o Twoim zdrowiu!

Na co dzień zapewne nie zwracasz specjalnej uwagi na swoje dłonie- oczywiście nie mówimy tutaj o dbaniu o manicure czy smarowaniu szorstkiego naskórka, a o ogólnej ich kondycji, bo dłonie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu!

dłonie.jpg

Opuchnięte palce

Zatrzymanie wody w tkankach podskórnych jest automatyczną reakcją organizmu na deficyt wody i próbą zabezpieczenia na wypadek odwodnienia. Wpływ na zatrzymanie wody i powstawanie obrzęków może mieć również zbyt duże spożywanie soli. W tym wypadku poleca się zwiększenie aktywności fizycznej ‒ niewielka ilość ruchu w ciągu dnia spowalnia krążenie i zaburza naturalny przepływ wody w organizmie.

Zimne dłonie

Jak się okazuje, długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji zaburza przepływ krwi i skutkuje pojawieniem się uczucia chłodu. Siedząca praca biurowa, przy komputerze może więc przyczyniać się do „marznięcia dłoni”, szczególnie jeśli trzymasz dłoń na myszce komputerowej. W tej sytuacji powinno pomóc robienie krótkich przerw czy masowanie dłoni.

Warto zobaczyć: Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

Czerwone dłonie

Zaczerwienienia dłoni mogą się pojawić w wyniku przemarznięcia, uczulenia ‒ na przykład na środki czystości albo jako konsekwencja wysiłku fizycznego. Na zaczerwienione dłonie dobrze jest stosować kremy nawilżające, które będą działały kojąco na skórę.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 20.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
A tu jest link do zmiękczacza wody dzięki, któremu poprawi się nawilżenie skóry http://fitaqua.pl/produkt/filtr-prysznicowy/
Dodano: 2017-05-01 13:10:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Na skórę na dłoniach kojąco zadziałają kosmetyki nawilżające. Jednak warto zadbać o miękką wodę z kranu, można ją uzdatnić filtrem prysznicowym z systemem kdf. Dzięki zmiękczonej wodzie kosmetyki będą wydajniej działały na skórę.
Dodano: 2016-08-20 17:03:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Kąpiele dla dłoni

    Kąpiele dla dłoni

    Wiatr i mróz to wyjątkowe zagrożenie dla skóry dłoni. Jednak długie wieczory sprzyjają ich pielęgnacji, w której doskonale sprawdzą się kąpiele! Przedstawiamy Wam składniki takich… czytaj więcej

  • Metaliczny manicure

    Metaliczny manikiur

    Metaliczne kolory na paznokciach są prawdziwym hitem i co najważniejsze, nie są zarezerwowane tylko na imprezy i wieczorne wyjścia. Zobacz nasze propozycje lakierów o metalicznym połysku i… czytaj więcej