Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa

Ból pleców potrafi skutecznie zepsuć nawet najbardziej radosny dzień. Wiele osób zapomina o dbaniu o kręgosłup do momentu, kiedy zaczną odczuwać ból. Wielogodzinne, nieodpowiednie siedzenie przy biurku, obciążanie kręgosłupa, zła pozycja podczas snu, a nawet stres mogą przyczynić się do deformacji kręgosłupa. Zobacz, jak w łatwy sposób możesz zadbać o swój kręgosłup!

iStock_56573634_SMALL (1).jpg

ĆWICZENIA

Najlepszym sposobem na pozbycie się bólu pleców są ćwiczenia rozciągające. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Rozciąganie powoduje poprawę elastyczności mięśni. Wystarczy poświęcić 10 minut dziennie, aby poprawić kondycję swoich pleców i zminimalizować odczuwany ból. Doskonałym sposobem na pozbycie się bólu jest pływanie. Odwiedzaj basen co najmniej dwa razy w tygodniu, twój kręgosłup będzie wypoczęty i zregenerowany.

SEN

Odpowiednio przybrana pozycja podczas snu może zapobiec narastającemu bólowi pleców. Specjaliści odradzają spanie na boku i na brzuchu. Te pozycje powodują napięcie mięśni kręgosłupa, ale też źle wpływają na inne części naszego ciała. Najczęściej polecaną pozycją dla osób, które zmagają się z bólem kręgosłupa, jest spanie na plecach. Kręgosłup w pozycji neutralnej odpoczywa. Warto również dobrać odpowiedni rodzaj poduszki i materaca. Wyprofilowana poduszka ortopedyczna lub wałek, zapewnią ci spokojny sen bez bólu. Pamiętaj także, że twoje plecy są zwolennikiem twardych łóżek, zatem miękka gąbka, nie wchodzi w grę.

POSTAWA

Zawsze pamiętaj o tym, aby w krześle siadać głęboko i nie pochylać się nad biurkiem. Kręgosłup powinien być prosty. Amerykańscy naukowcy zalecają również, przybieranie odpowiedniej pozycji podczas stania i chodzenia. Według nich wciągnięcie brzucha i wypinanie piersi, odciąża kręgosłup i przynosi ulgę. Jeżeli jesteś kierowcą, nie odchylaj oparcia do tyłu. Pamiętaj także o tym, aby zbytnio nie obciążać swoich pleców. Niosąc zakupy, ciężar równomiernie rozkładaj na dwie ręce. Podnosząc coś ciężkiego, ugnij kolana, ale pamiętaj o tym, aby nigdy nie skręcać tułowia.

ODPOWIEDNIE OBUWIE

Niestety wszelkiego rodzaju szpilki i balerinki odpadają. Wpływają niekorzystnie na postawę ciała i mogą powodować bóle kręgosłupa. Buty powinny być miękkie i elastyczne, ponieważ twarde spody uniemożliwiają swobodne zginanie stóp, co prowadzi do niepotrzebnych napięć mięśni, a co za tym idzie do deformacji kręgosłupa.

MASAŻ

Przy bólach kręgosłupa zbawienne mogą okazać się masaże. Regularny, klasyczny masaż kręgosłupa złagodzi ból pleców. Oprócz tego zrelaksuje i zregeneruje ciało. Masaż relaksacyjny wpłynie także na odprężenie i rozluźnienie mięśni. Taki masaż trwa 25 min i wykonuje się go w kierunku przepływu krwi żylnej, czyli w stronę serca. Klasyczne techniki tego masażu obejmują: głaskanie, rozcieranie, oklepywanie i ugniatanie.

Zdjęcie:iStock 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 12.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
MayThai
Niestety w niektórych przypadkach pomaga zażywanie leków, jednak w miarę możliwości warto próbować alternatywnych sposobów walki z bólem. Bezpieczną formą terapii dla obolałego ciała są masaże. Zwłaszcza masaż tajski z olejkami aromatycznymi http:// http://maythai.pl/masaz-tajski-z-olejkami-aromatycznymi/, wykazuje silne działanie relaksacyjne zarówno dla ciała jak i ducha.
Dodano: 2017-12-20 09:53:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mnie niedawno zaczął pobolewać kręgosłup. Zazwyczaj ból jest do wytrzymania, ale parę razy tak się zdarzyło, że jednak musiałam wziąć pyralginę, żeby go uśmierzyć, bo nie byłam już w stanie wytrzymać
Dodano: 2017-07-14 13:29:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Najlepiej, udać się gabinetu rehabilitacyjnego (takiego, jak ten - rehabilitacje.org). Nie od dziś wiadomo, że na tego typu przypadłości najlepiej sprawdzają się ćwiczenia.
Dodano: 2017-02-18 12:55:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
to jest dramat, bógl kręgosłupa to najgorsze, co moez być!!! tylko natychmiastowa rehabilitacja i pomoc specjliastów moga pomóc, a nie żadne tanie maści. W ponznaniu korzystałam z Kręg-Clinic i to byłświetny wybór!
Dodano: 2016-08-31 10:44:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
bardzo ważne są stawy, dziewczyny mnie tak bolał kręgosłup, pracowałam na produkcji 28 lat, okazało się że to nie bóle zwyrodnieniowe, a jedynie brak mazi między stawami, każdy ruch stawu sprawiał ból.Zregenerowałam je, brałam arthroblock forte, bóle stopniowo mijały. Warto o to zadbać, szczególnie gdy podchodzi się już pod ten wiek, gdzie nie wszystko działa jak powinno .
Dodano: 2016-08-23 22:34:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×