Oto, co wszystkie kobiety powinny o sobie myśleć

Sprawdź, co myślą o sobie współczesne kobiety oraz zobacz, jakim myśleniem powinny to zastąpić. Nie zwlekaj! Pokochaj siebie w czterech ruchach.

iStock-529664088 (1).jpg

Na przestrzeni ostatnich lat podejście gwiazd do ciała zmieniło się diametralnie. W szczególności mówienie o nim. Gwiazdy takie jak Kristen Bell, Ashley Graham, Serena Williams i Chrissy Teigen publicznie akceptują tak zwane wady i niedoskonałości. Te przejawy miłości odzwierciedlają ruch, którego fundamentem jest akceptacja własnego ciała takim, jakie  jest.Nie oznacza to, że powinnaś przestać dbać o swoje zdrowie oraz mierzyć się z aktywnością fizyczną. Celem jest naprawienie swoich relacji z samą sobą, znalezienie w sobie akceptacji oraz pokochanie własnego wnętrza. Mimo to wiele pozytywnego contentu, który znajduje się w Internecie, kończy się na aspekcie miłości swojego wyglądu. Oczywiście istnieje wiele zalet motywacji przez media społecznościowe, ale ma to również swoje wady. Niekończący się strumień starannie wyselekcjonowanych i edytowanych w programach komputerowych zdjęć, może wywołać lawinę porównań i sprawić, że kobiety jeszcze bardziej poczują się niekompletne i niezadowolone z siebie. 

Jednak pozytywne myślenie o sobie to nie tylko myślenie o wyglądzie zewnętrznym. Zamiast kochać wyłącznie swoje ciało, spróbuj skupić się na tych czterech elementach:

CO MOJE CIAŁO MOŻE ZROBIĆ?

Od utrzymywania bicia Twojego serca do przechodzenia przez ciężki trening. Twój organizm po prostu pozwala Ci żyć! Pozwala Ci wstawać codziennie rano, biegać do windy i robić to wszystko, co akceptuje zdrowie. To najlepszy prezent, jaki dostajesz od własnego ciała. Dobry stan zdrowia powinien być priorytetem dla wielu kobiet, które pragną pokochać siebie. Zdrowie jest ważniejsze niż kilka wgłębień na Twoich udach. Pamiętaj, że Twoje ciało jest piękną i cudowną częścią złożonego systemu.


JAK CZUJE SIĘ MOJE CIAŁO?

Skupiaj się na tym, jak czuje się Twoje ciało, nie na tym, jak wygląda. Tę prostą lekcję stosuj w każdym aspekcie swojego życia, ale przede wszystkim w sytuacjach, które pokazują, jak Twoje ciało czuje się fizycznie. Jest to prosty sposób, aby połączyć niesamowitą zdolność ciała z pielęgnacją duszy.  Kiedy odpoczywasz lub jesteś w biegu, przenieś swoją uwagę na to, jak czuje się Twój organizm.  Następnie pomyśl o wsparciu, które mogłabyś mu dać, nie zapominając o tym, jak niesamowita jesteś.


CO PRZESZŁO MOJE CIAŁO?

Pozytywne myślenie o własnym ciele może dać wielu kobietom powody do dumy, powody do akceptacji ich blizn i rozstępów.  Skup się na tym, co reprezentujesz, oczyść swój głęboko ukrywany wstyd. Jeśli przez całe życie byłaś wyśmiewana z powodu swojego ciała, pamiętaj, że wiele młodych kobiet to przechodziło.  Nie pozwól, aby trauma zawładnęła Twoim życiem.  Pamiętaj, że masz głos i możesz go użyć, aby pomóc innym poczuć się lepiej. 


Czego Moje ciało pragnie a czego nie

Uhonoruj podstawowe potrzeby swojego organizmu. Myśl pozytywnie o takich rzeczach  jak ruch i sen. Szanuj swoje granice.  Opiekuj się swoim ciałem i nie próbuj go zmieniać na siłę, aby wyglądać lepiej. Dbaj o swoją sylwetkę, ale nie kosztem zdrowia psychicznego. Zdrowa relacja z samą sobą jest najważniejsza!

Zdjęcia: iStock, Instagram

ID galerii:549


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 04.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×