Oto pierwsze objawy raka piersi. Nie lekceważ ich!

Jeśli zauważyłaś je u siebie, pora jak najszybciej udać się do lekarza...

rakpiersiiiiii.jpg

Wydaje Ci się, że Twój młody wiek i dobry stan zdrowia to najlepsza gwarancja, że nie zachorujesz na raka? Niestety, ta choroba może dotknąć każdą z nas. Aby uniknąć jej najgorszych skutków, należy regularnie monitorować swój stan zdrowia. Przedstawiamy listę sygnałów, które powinny Cię zaniepokoić:

Zmiany skórne

To różnego rodzaju pieprzyki, przebarwienia czy rozstępy w dziwnych miejscach. Jeśli nigdy wcześniej nie widziałaś u siebie tego typu zmian, powinnaś jak najszybciej skonsultować się z lekarzem- zwykle są one efektem jakiejś choroby; możliwe, że nie chodzi o nowotwór.

Wygląd piersi

Jeśli zauważyłaś, że Twoje piersi od pewnego czasu 'zachowują się' zupełnie inaczej niż wcześniej, koniecznie zacznij się samodzielnie badać. Objawy, które powinny Cię zaniepokoić to między innymi: wydzielina z piersi, zwiększona asymetryczność i ból w środku cyklu. 

Zmiany na brodawkach

Zwykle jest to niegojąca się krostka lub wgłębienie pojawiające się na brodawce... Jeśli nie możesz wyleczyć czegoś takiego, prawdopodobnie Twój organizm jest bardzo osłabiony, co jest widoczne w okolicach ogniska choroby. Pamiętaj, że nie wystarczy samodzielne badanie piersi- od czasu do czasu powinien zobaczyć je specjalista.

Gorsze samopoczucie, węzły chłonne

Powiększone węzły chłonne świadczą o tym, że Twój organizm walczy z intruzem- jeśli taki stan utrzymuje się dłużej, prawdopodobnie nie chodzi o zwyczajne przeziębienie czy infekcję. Jeżeli do tego nie potrafisz się wyspać, jesteś zmęczona bez powodu i nie masz siły do wykonywania codziennych obowiązków, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. 

Zdjęcie: iStock 

  


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 15.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
elabarbara
A jakie macie doświadczenie w kwestii badań genetyczny? Czy ktoś z was wykonywał je profilaktycznie? Ostatnio czytałam że mutacje, jakie wiążą się z genem BRCA1 powodują wzrost ryzyka rozwoju raka piersi o 70%, zaś mutacje w genie BRCA1 zwiększają ryzyko zachorowania na raka jajnika nawet o 40%. Są to, aż niewiarygodne wartości. Ja dlatego, postanowiłam wykonać sobie też badania genetyczne Medistore. Kojarzę, że moja prababcia miała raka, dlatego chcę sprawdzić jak wygląda kwestia mutacji genów u mnie. Czy jest jakieś ryzyko...
Dodano: 2018-08-20 16:28:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja nie mogę zrozumieć czemu mamografia jest dla kobiet dopiero od 55r.ż....moja mama właśnie ostatnio była na takiej wizycie. Z ulgą ze wszytsko ok, zadowolona z opieki i podejscia, a stresowała sie bardzo. Ale robiła badanie w https://salve.pl/przychodnie/oferta/badania-diagnostyczne/mammografia/a tam mają fajne podejscie do pacjenta. Czemu nie mozna jej refundować dla młodszych kobiet jak cytologii?
Dodano: 2018-07-20 18:32:30 Zgłoś nadużycie
lama666
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: → igortreneronline
I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !
Dodano: 2018-06-17 05:37:40 Zgłoś nadużycie
Anonim Dodano: 2017-11-08 15:03:39 Zgłoś nadużycie
Anonim
znam produkty ..... Mój ojciec ma raka trzustki, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy Konopna Farmacja Poznań i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę www konopiafarmacja pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmm
Dodano: 2017-10-19 13:12:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
Konopna Farmacja z Poznania zajmuje się dostarczaniem znakomitych konopnych produktów czeskiej firmy Carun. Polecamy je wszystkim klientom, którzy za ważne uznają dobry stan środowiska i którzy zwyczajnie pragną czuć się ze swoim ciałem swobodnie, rześko i energicznie. Umożliwimy Ci pełnię zdrowia, zmagazynowaną dotychczas w naturze!
Tłuszcz roślinny CBD, kannabinoid, na bazie którego wyprodukowane zostały wszystkie oferowane przez nas maści, olejki czy mydła, pochodzi najczęściej ze specjalnej odmiany konopi Cannabis Sativa. To właśnie ten gatunek zawiera najwięcej niepsychoaktywnej substancji, jaką jest CBD. Nasze produkty są tylko najwyższej jakości, potwierdzane laboratoryjnymi certyfikatami, a to dlatego, że poszczególne kwiatostany, pochodzące zawsze z ekologicznych upraw, starannie się selekcjonuje. więcej na www konopiafarmacja pl
Dodano: 2017-10-17 18:34:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×