Pij rano szklankę zimnej wody!

Picie wody tuż po przebudzeniu przynosi organizmowi dużo więcej korzyści, niż o każdej innej porze dnia. Warto, aby ten nawyk wszedł Ci w krew - poznaj jego zalety!

szklanka wody.jpg
1. Poprawia trawienie
Picie wody na czczo stymulujemy układ trawienny. Dzięki temu są usuwane toksyny, poprawia się perystaltyka jelit oraz są one przygotowywane  na przyjęcie pokarmu do strawienia.

2. Nawilża skórę
Jeśli codziennie rano wypijesz przynajmniej szklankę wody, sprawisz, że odpije się to korzystnie na zdrowie i urodę Twojej skóry. Dzięki takiemu nawilżeniu, komórki skóry stają się silniejsze, łatwiej usunąć z nich toksyny – a w konsekwencji, łatwiej utrzymać zdrową i gładką skórę.

3. Nie dopuszcza do zatrzymywania wody w organizmie
Zaletą codziennego picia wody z rana jest fakt, że wspomaga ono usuwanie nadmiaru płynów, zmniejsza obrzęk oraz zapobiega rozwojowi rozmaitych chorób. Dzięki temu nie będziesz miała uczucia obrzmienia.

Warto zobaczyć: Dlaczego powinnaś pić ponad 2 litry wody dziennie?

4. Zapobiega infekcjom dróg moczowych
Pij rano wodę, bo obniży to ryzyko wystąpienia infekcji dróg moczowych, na przykład zapalenia pęcherza moczowego. Te infekcje pojawiają się, gdy organizm jest odwodniony, a nerki nie dysponują wystarczającą ilością płynów.

5. Działa moczopędnie

Woda na pusty żołądek pomaga usunąć nagromadzone w nerkach zanieczyszczenia, ponieważ pobudza proces usuwania toksyn wraz z moczem. Dzięki temu nerki mogą prawidłowo filtrować i usuwać toksyny czy szkodliwe substancje.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 04.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Miałam suchą skórę, odkąd rano piję wodę z orsalitem skóra jest elastyczna i nawilżona, ogólnie znacznie lepiej się czuje. Płyn nawadniający utrzymuje odpowiednie nawilżenie i uzupełnia niezbędne sole mineralne.
Dodano: 2016-07-19 13:11:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak chcecie schudnąć jeszcze tego lata polecam Wam tabletki Slimcea. Sama schudłam 12kg i tego lata wyjdę na plaże bez wstydu.
Dodano: 2016-07-05 09:56:46 Zgłoś nadużycie