Sprawdź, czy jesteś szczęśliwa

Nie ma znaczenia, kim jesteś. Szczęście jest tym, czego pragną wszyscy. Czasami przychodzi łatwo i naturalnie, a czasami trzeba o nie stoczyć trudną walkę. To jedno z tych uczuć, które ścigamy i pragniemy, ale nie jesteśmy pewne, jak je zdobyć. Zobacz, czym naprawdę jest szczęście i sprawdź, jak je osiągnąć.

iStock-605763388.jpg

Cieszysz się ze stylu życia, który wykreowałaś

Ty i ja jesteśmy w sytuacji życiowej, którą samodzielnie budujemy. To nasze wybory, przekonania i wartości. Każdy ma możliwość stworzenia własnego stylu życia. Jeśli Twój styl odwzorowuje Twoje pragnienia i miłości, prawdopodobnie jesteś całkiem szczęśliwą osobą. Ogólnie rzecz biorąc, szczęśliwy styl życia to ten, który zapewnia Ci spokój oraz spełnienie. Życie może być skomplikowane ze względu na ciągłe zmiany i turbulencje, ale jeśli pod koniec dnia czujesz się spełniona, to najlepsza droga do uchwycenia szczęścia.

Niepowodzenia nie są dla Ciebie przeszkodą

Okazuje się, że nasze niepowodzenia mogą ujawnić, jak bardzo szczęśliwi jesteśmy. Niektórzy wierzą, że szczęście można zdefiniować jako współpracę myśli i emocji, która ma doprowadzić do zaprojektowanych sytuacji. Szczęście określisz, analizując zdolność do osiągania przewidywanych celów, które wyznaczasz w swoim życiu. Spójrz na swoje ostatnie rozczarowania i porażki oraz oceń, jakie uczucia Ci towarzyszyły. To emocje zgromadzone wokół Twoich niepowodzeń, pozwolą Ci ocenić, czy jesteś szczęśliwa.

Jesteś prawdomówna

Im lepiej żyje Ci się z własnymi poglądami i opiniami, tym szczęśliwsza jesteś. Szczęśliwi ludzie nie mają tendencji do przejmowania się opiniami innych osób, dlatego zawsze mówią prawdę. To też ci, którzy mają odwagę powiedzieć, co tak naprawdę czują. Wyraź swoje uczucia, nie pozwól, aby złość i rozczarowanie kierowały Twoim życiem.

Akceptujesz siebie

To niepodważalny element szczęścia. Byłoby niemożliwym czuć się szczęśliwą bez pełnej akceptacji samej siebie. Szczęśliwi ludzie nie dopuszczają do siebie niepewności. Po prostu cieszą się sobą. Sprawdź, czy Twoje szczęście opiera się na podstawie okoliczności, które wciąż pozostają poza Twoją kontrolą. Jeśli tak, weź życie w swoje ręce. Pracuj nad akceptacją wad, tego, kim jesteś i tego, co robisz.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 17.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×